izmir askı uygulamaları

Yüzde Askı Uygulamaları

Günümüzde hastalar olabildiğince cerrahi girişimlerden sakınıp ameliyatsız estetik müdahalelere doğru yönelme eğilimindedirler. Bu işlemlerin sonuçları genel olarak cerrahi işlemler kadar her kesime uygulanamadığı gibi istenildiği kadar da kalıcı değildir. Yüzde askı yöntemi yaşı genç olan fakat yüzde boyunda sarkmalar veya yaşlılık belirtisi olan ve büyük ameliyat istemeyen, kolay uygulanabilme, genel anestezi gerektirmemeleri ve kısa iyileşme süreleri nedeni ile bu uygulamaları gerçekten gereksinimi olan sınırlı hastalara uygulanmaktadır.


Yüzde Askı İşlemleri kimlere yapılır?

Yüz askı uygulamaları orta yaşa gelmiş, kaşlar, orta yüz ve boyunda hafif sarkmaları başlamış olan ancak henüz ameliyat gerekmeyen hastalar için uygulanır. Bu uygulamada hastaların cilt kalınlığı arttıkça yöntemin etkisi ve etki süresi azalır.


Hangi bölgelere askı işlemleri yapılabilir?

Kaşlar, şakak bölgesi, orta yüz, çene kenarları ve boyunda bu uygulama yapılabilir. Yüz askıları ameliyatsız bir uygulama olsa da yapılan işlemler ameliyat ortamında yapılmaktadır. Lokal anestezi ve sakinleştiriciler verildiği için bu uygulamayı yaptığımız hastalar çok fazla ağrı hissetmezler. Bu uygulamaların süresi askının uygulandığı yere göre ortalama 20 ile 40 dakika arasında değişmektedir.


Yüz askısı sonrası genel olarak ne tür sorunlar yaşanır?

Hastalar işlemden bir saat sonra muayenehaneden taburcu edilebilecek duruma gelmektedirler. İlk 2 gün bir miktar şişme ve morarma olabilir. Birkaç gün sonra bantları çıkartıp işe başlayabilecek duruma gelmektedirler. Askı uygulaması yapıldığı zaman yüzde aşırı gergin bir his oluşmasına sebep oluşturabilir. Geçici asimetriler görülebilir. Fakat bunlar sizi endişeye düşürmesin, bu sorunlar birkaç gün içinde ortadan kalkmaktadır. Yüz askı uygulamaları genelde az ve kısa sürede gerçekleştirilebilen görece basit işlemlerdir. Ancak bu yöntemlerin en önemli sorunu etkinliklerini zamanla kaybetmeleridir.


Yüz askı işleminden önce neler yapılmalıdır?

Tüm cerrahi girişimlerde olduğu gibi yüz askı işlemlerinde de işlemden 3 hafta öncesinden aspirini ve sigarayı kesmek gerekmektedir. Son bir hafta da kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Örneğin; yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği gibi bitkisel ürünler ile tüm zayıflama ürünleri kullanılmamalıdır.