H-100 aşısı; Cilt gençleştirme formülleri içerisinde en yeni ve çok başarılı geri dönüş alınan medikal estetik tedavi ürünü olarak son zamanlarda sıkça adını duyurmaya başladı. Hastalarda uygulanan h100 tedavisinin başarısının en önemli sebebi  H-100 aşı kokteylinin formülünde yer alan yüksek miktarda hyalüronik asitle beraber etkili anti-oksidanlardan “mannitol”dür.

 

İçerisinde bulunan hyalüronik asit ve mannitol H-100’ü sayesinde diğer birçok gençleştirme tedavilerinden farklıdır.

 

Mannitol; hyalüronik asidin cilt kısımlarında ki normal ömrünün daha uzun olmasını sağlar ve ödem çözücü etkisi sayesinde daha tesirlidir.
Cildin ihtiyacı olan diğer yapı taşları Peptit başta olmak üzere gerekli olan vitamin, aminoasit ve mineraller de H-100 aşısı içinde kokteyl olarak yer alır.

 

Yapılan araştırmalar neticesinde H-100 aşısı özellikle sarkmalar meydana gelmiş, deformeler oluşmaya başlamış, kırışıklık oluşmuş ve nemini git gide kaybetmiş ciltlerin nem tutma kapasitesini yükselterek cildin ilerleyen yaş sebebi ile artık yeterli miktarda üretemediği özellikle vitamin ve cildin daha diri durması açısından oldukça önemli olan mineral, peptit ve aminoasitleri cilt altına dışardan hazır bir şekilde verip cildin ihtiyaçlarını gidererek cildin daha canlı daha elastik ve daha genç yapıya dönüşmesini sağlar.

 

H-100 Aşısı Tedavi İçeriği Nedir?

 

Hyalüronik asit: Cilt içerisinde su tutan dokuların tedavisini sağlar. Cildin nem oranını yeterli seviyeye getirir.

 

Mannitol: Ödem azaltıcı etkisi bulunur. Hyalüronik asidin cilt dokularındaki ömrünü olduğundan 2 kat daha fazla uzatır.

 

Pro kolajen Peptit: Kolajen bir büyüme etkeni olarak bilinir. Ciltteki kırışıklık ve mimik çizgilerinin açılmasını sağlar.

 

Hexapeptide-8: Büyüme faktörüdür. Ciltteki kırışıklık ve mimik çizgilerinin açılmasına yardımcı olur.

 

Amino Asitler: Ciltte hücre yenilenmesini hızla arttırır.

 

1. L-Methionine : L-Methionine protein dokusunun adeta yapıtaşıdır. Cildin daha genç görünmesi ve sağlıklı olması için kullanılmaktadır.

 

2. L-Arginine : Kollajen üretimini yükseltir.

 

3. Glycine : Hasar görmüş dokuların iyileşmesine yardımcı olu. İnsanlarda ki büyüme hormonunu (hgh) artırır.

 

H100 Aşısı Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

H100 aşısı içeriğinde hyaluronik asit ve etken maddesi şeker alkolü olan mannitol bulunur.  Mannitol en güçlü antioksidanlardan biridir. Mannitol hyaluronik asitle birlikte kullanıldığında hyaluronik dokuda uzun süre kalmasını ve etkisini arttıran özelliğe sahiptir. Mannitol ayrıca diüretik etkisi olduğundan vücutta bulunan ödemleri çözmeye yardımcı olur.