BodyTite; Beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzı değişiklikleri, hareketsizlik ve bölgesel yağlanma, kadınlar ve erkekler için günlük bir sorun haline geliyor. Bölgesel yağlardan kurtulmak ve yeni bir vücut şekline kavuşmak söz konusu olduğunda kuşkusuz pek çok vücut şekillendirme işlemi vardır. Ancak BodyTite uygulaması birçok vücut şekillendirme işleminden farklıdır ve hastaların ihtiyaçlarını mümkün olan en verimli şekilde karşılaması ve klasik vücut şekillendirmenin sağlayamadığı bir sıkılaşma sağlaması bakımından farklılık gösterir. Bodytite Türkiye'de yapılan bir uygulamadır. Türkiye'de Bodytite uygulaması yaptıracağınız yerlerden birisi de Doç. Dr. Hakan Kerem'in kliniğinidir.

BodyTite Nedir?

 

Bodytite'ı diğer yöntemlerden ayıran özelliği radyo frekans enerjisidir. Bir yağ aldırma işlemi olan liposuction'da cilt altı yağların alınması nedeniyle hastalarda işlem sonrası cilt gevşekliği görülebilir. Body Tite liposuction uygulaması içerdiği radyo frekans enerjisinin sıkılaştırıcı etkisi sayesinde liposuction sonrası cilt gevşekliği veya sarkması gibi şekil bozukluklarının önüne geçer. Vücut şekillendirme ve cilt sıkılaştırmayı bir arada sağlayan Body Tite liposuction uygulaması, etkili bir vücut şekillendirme sağlar.

BodyTite Nasıl yapılır?

 

İşlemin gerekliliklerine ve hacmine göre lokal anestezi kullanılarak yapılan uygulamanın amacı, insan vücudundan dirençli yağların uzaklaştırılması ve yağ aldırma bölgesindeki derinin etkin bir şekilde sıkılaştırılmasını sağlamaktır.

Uygulamanın süresi işlem yapılan bölgenin genişliğine ve yağ kütlesine göre değişmektedir.

BodyTite İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

 

Tüm BodyTite radyofrekans liposuction işlemleri ameliyathanede yapılır. Uygulama yaklaşık 3 saat sürmektedir. İşlem sonrası aynı gün eve dönülebilir, ağrı ve şişlikler kontrol altına alınır. Uygulama sonrası kişi ertesi gün günlük hayatlarına dönebilir. Korse doktorun tavsiyesine göre 2-3 hafta giyilmelidir. Şişliklerin tamamen inmesi birkaç ayı bulsa da incelmenin etkileri ilk haftadan sonra kendini göstermeye başlar.

BodyTite Sonrası İz Kalır mı?

 

Diğer liposuction uygulamaları gibi, bu uygulama da çok küçük bir iz bırakır. İşlemden yaklaşık 1 yıl sonra uygulama izi neredeyse görünmez hale gelir.

BodyTite Türkiye Uygulama Alanları

 

1mm'den 5mm'ye kadar farklı çap ve özelliklerde başlıklar bulunmaktadır. Yüz için Facetite, boyun için Necktite, selülit için Selutite, vücut için BodyTite başlıkları kullanılır.

Vücutta genel olarak ele alınması gereken bir durumlar şunlardır:

  • Karın yağlanma ve sarkma probleminin ortadan kaldırılması
  • Üst kolun yağlanma ve sarkma probleminin ortadan kaldırılması
  • Sırt bölgesinin yağlanma ve sarkma probleminin ortadan kaldırılması
  • Bel bölgesinin yağlanma ve sarkma probleminin ortadan kaldırılması
  • Uylukların ve basen bölgelerinde yağlanma ve sarkma probleminin ortadan kaldırılması

Cilde yüksek etkili bakım sağlar.Bilimsel kaynaklara göre %45'e varan cilt onarımı ve sıkılaşma sağlar. İyileşme bir yıl sürer.

BodyTite İşlemini Hangi Durumlarda Kimler Uygulatabilir?

Vücudunuzun hemen her noktasında Body Tite işlemi uygulanabilir. Basen, gıdı, bel, karın, sırt ve kol en çok tercih edilen işlem bölgeleri arasındadır. BodyTite uygulamasının en büyük avantajı yağların doku içerisinde parçalanıp sıvılaştırılması ile işlem sırasında emilimini daha kolay olması sağlanır. Bu sayede uygulanan bölgede eşit kalınlıkta doku alınmasını sağlar ve ödem veya morluk oluşumunun önüne geçilir.BodyTite işleminin en çok tercih edilme sebebi bölgesel yağlanmalardır.

BodyTite için uygun olmayan kişiler:

  • Kalp pili olanlar
  • Hamileler
  • 4 ay içerisinde ameliyat geçirmiş kişiler
  • Diyabet hastaları
  • Kanser hastaları

BodyTite cihazı sayesinde bir yandan fazla doku emilirken diğer yandan yağ dokusu emildikten sonra radyofrekans yöntemi ile cildin sıkılaşması sağlanır.

BodyTite ile Hangi Uygulamalar Kombine Olarak Yapılabilir?

Yeni nesil bir vücut şekillendirme uygulaması olan BodyTite Liposuction artık birçok ameliyatla güvenle ve rahatlıkla kombine edilebiliyor. Genellikle karın germe ve göğüs cerrahisi ile kombine edilen BodyTite liposuction, sıklıkla başka bir vücut şekillendirme prosedürü olan Vaser liposuction ile de kombine edilir. Vaser Liposuction'ın sağladığı ultrasound enerji ile hastanın ihtiyacına göre yağlar vücut tarafından parçalanarak emilir ancak uygulama kalan derinin sıkılaşmasında etkin rol oynar.

BodyTite ameliyat gerektiren bir uygulama mıdır?

Uygulama, yapılacak işlemin kapsamına göre genel veya lokal anestezi altında ameliyathane ortamında yapılır. Bu uygulamanın, klinik bir ortamda yapılması uygun değildir.

BodyTite Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Radyo frekans enerjisi içeren BodyTite uygulaması yeni nesil vücut şekillendirme işlemidir. Hem yağ aldırma hem de cilt sıkılaştırma sunan BodyTite, vücudunuzda bulunan uzun süreli kalıcı yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bir cilt sıkılaştırma uygulaması olan BodyTite, radyo frekans enerjisi sayesinde karın, basen, kalça ve kollar başta olmak üzere vücudun birçok bölgesine uygulanabilmektedir.

BodyTite ya da Diğer Yöntemler Arasında Nasıl Seçim Yapmalıyım ?

Bu konuda en detaylı bilgiyi plastik cerrahınızdan alabilirsiniz. Ancak, aşağıdaki noktaların aklınızda bulunmasında fayda var.

Sadece yağ aldırarak sorunum çözülebilir mi?

Kişinin sadece yağ aldırması ile sorun genellikle çözülemiyor. Fazla kilonun vücutta gevşeklik, bolluk ve sarkmalar yaratmasıyla yağ aldırma işleminden sonra bu durum düzelmez. Bu yüzden seçilen işlemden sonra uygulanacak olan cihazın fazla deriyi maksimum düzeyde toparlaması gerekir. Teknoloji düşünüldüğünde Vaser yağları eritir ancak ciltteki sıkılaşma minimum düzeydedir. Lazerli yöntem, Vaser yöntemine göre daha az yağ eritir ancak sıkılaşma oranı ortalama %22 dir. BodyTite yağları eritir ancak ciltteki sıkılaşma oranı ortalama %43' tür.

Yapılan işlemden sonra ciltte ne kadar sıkılaşmaya ihtiyacınız olur?

Klasik ameliyat sonrasında ciltte herhangi bir uygulama yapılmadığında cildin kendini toparlama oranı %11' dir. Lazerli uygulama yapılırsa bu oran %22' ye çıka. BodyTite ile ciltte sıkılaşma oranı %43'tür. Dünya genelinde yağ alma işleminde 3 farklı teknolojik alet kullanılmaktadır. 3D liposakşın olarak bilinen işlem ise bu 3 teknolojik cihazın bir arada kullanılmasıdır.

Yapılan işlemden sonra tüm sorunlarımdan kurtulur muyum?

20 kilo ve üzerinde kilo vermesi gereken kişilerin diyet programına alınması gerekir. İşlem öncesinde vücut analizi cihazlarla yapılır. Bu sayede işlem sonrasında verilen kilolar işleme bağlı veya diyete bağlı verilen kilolar olarak kontrol edilebilir. BodyTite sonrasında kısa sürede gözle görülür bir şekilde bölgesel incelmeler oluşur. Bölgesel incelmelerden kaynaklı kişilerde motivasyon ve özgüven artışı oluşur ve bu sayede kişiler daha hızlı bir şekilde kilo vermeye ve forma girmeye başlarlar. Bu işlemden sonra kişiler kendi istekleriyle spor yapmaya ve hayatlarını düzene sokmaya başlarlar.

İhtiyacım olan diğer konularla ilgili yardımları nasıl ve nereden alabilirim ?

Ameliyat çeşitliliği göz önüne alındığında en çok istek olan ameliyat vücut yağlarını aldırma ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlar BodyTite, Vaser, Lazer liposuction' dur. Bu işlemlerden sonra kişiye özel diyet programı hazırlanmalı ve ona uygun beslenilmeli. Tamamen kişisel özelliklerinize ve vücut yapınıza göre size özel hazırlanmış spor programlarına uyulmalı ve bu işlemler sonrası gitmiş olan yağların tekrar oluşmasından korunmak gerekir. Eğer cilt sıkılaşmanız normalin altında ilerliyorsa yardımcı tıbbi cihaz ve yöntemler kullanılarak kişinin sıkılaşmasına yardımcı olunur.

Bu Kadar Bilgiden Ne sonuç Çıkarmalıyım ?

Bölgesel incelme, bölgesel zayıflama, fazla kilolardan kurtulma gibi daha birçok isimle tanımlanabilecek çağımızın en büyük sorunlarından biri olan obezitede anlatılan bilgiler düşünce karmaşası yaratabilir. Plastik cerrahlar kullanılan tüm cihaz ve yöntemleri en doğru şekilde kullanmaktadır. Plastik cerrahlar bu işlemlerde başarısız olma ihtimalini doğru ekipman ve program ile en aza düşürürler.