Saç Dökülmesi Korkutmasın

Modern çağ insanının en büyük problemlerinden bir saç dökülmesi. Çeşitli sebeplerle pek çok insan saç dökülmesi problemi yaşıyor. Saçların dökülmesini engellemek için çok büyük bir pazar oluşmuş durumda. Gerek kozmetik gerekse tıp dünyası saç dökülmesini ortadan kaldırmak için uğraşsa da ne yazık ki bu konuda yüzde yüz başarı sağlanamadı. Ancak saç dökülmesini engelleme konusunda başarılı olunamasa da dökülmüş saçları yeniden çıkarmak elbette mümkün. Saç ekimi yöntemiyle, saç dökülmesi sorunu yaşayan binlerce kişi saçlarına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşayabiliyor.


Saç Ekimi

Saç ekimi yöntemi bölgesel olarak ya da tamamen dökülen saçların tekrar deri altına ekilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Saç ekiminde, saçlarınızın dökülmemiş olduğu noktalardan kıl kökleri alınarak losyonlar içinde bekletilmektedir. Saçların alınması konusunda iki yöntem ön plana çıkmaktadır.


Follicular Unit Extraction (FUE) Yöntemi

Bu yöntemde ekim için saç kökleri özel mikro motorlar kullanılarak dairesel kesiler yoluyla alınmakta ve saç ekimin yapışacağı bölgeye nakledilmektedir.


Follicular Unit Transplantation (FUT) Yöntemi

Bu yöntemde saç ekiminde kullanılacak olan saç kökleri verici bölge olarak adlandırılan sağlıklı saç köklerinin olduğu bölgelerden bisturi yardımıyla doğrusal kesi yöntemiyle alınmaktadır. Her iki yöntemi birbirinden ayıran en temel fark sağlıklı saçların alınış şeklidir.


Ekimin Gerçekleştirilmesi

Sağlıklı saç kökleri alındıktan sonra, saç olmayan bölge saç ekimi için hazırlanır. Bu hazırlıkta, saç köklerinin ekileceği kanallar açılır. Bu işlemlerin hepsi lokal anestezi yardımıyla yapıldığı için, operasyon sırasında herhangi bir acı hissedilmemektedir. Saç ekimi kesinlikle steril ortamlarda yapılması gereken ciddi bir operasyondur. Ehil olmayan kişi ve kurumlar tarafından gerçekleştirildiğinde sağlık açısından problem teşkil etme olasılığı vardır. Ancak bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması oldukça önemli bir konudur. Sağlık hususu dışında estetik anlamda da önemli bir konu olduğu için saç ekimini uzman bir kişinin gerçekleştirmesi oldukça önemli bir noktadır. Saç ekiminde saçların başlangıç noktasının ve de tepedeki kıvrım noktalarının ayarlanmasına dikkat edilmelidir. Bu estetik görüntüyü sağlamak adına önemlidir. Operasyon başarıyla sonuçlandığı takdirde yaklaşık doksan gün sonunda saçlar tam anlamıyla çıkmaya başlayacaktır.