1973 yılında Manisa’da doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümününde eğitimine başlayıp 1998 yılında aynı fakülteden Tıp Doktoru ünvanı ile mezun oldu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nı kazanarak 1999 yılında uzmanlık eğitimi için ihtisasa başladı. Asistanlık eğitimi sırasında, Temmuz 2004 ile Ekim 2004 tarihleri arasında, Amerika Birleşik Devletlerinin Michigan Eyaletindeki Southfield şehrinde bulunan “Providence Hospital Plastic and Reconstructive Surgery Section, Institute for Craniofacial and Reconstructive Surgery” kliniğinde research fellow olarak çeşitli araştırma projeleri ve operasyonlarda görev aldı.

Türkiye’ye döndükten sonra tezini vererek 2005 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Mayıs 2005 ile Ekim 2005 tarihleri arasında İstanbul Levent’te bulunan ONEP Estetik-Plastik Cerrahi Kliniği’nde Prof.Dr.Onur Erol gözetiminde klinik fellow olarak çalıştı. 2009-2015 yılları arasında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Plastik Cerrahi Uzmanı ve Yrd.Doçent olarak görev yaptı. 2015 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında Doçent ünvanı kazanan Dr. Hakan Kerem iki erkek çocuk babasıdır. 2015 Eylül ayında üniversitedeki görevinden ayrılıp “Clarisse Clinic”i kurdu.