Yüz Germe ve Boyun Germe Nedir?

Yılların vermiş olduğu sıkıntıların hemen hepsi yüzümüze yansımaktadır. Cilt yapısındaki değişiklikler sonucu yanakların sarkması yüzde kırışıklıklara ve olukların derinleşmesine neden olmakta, bunun sonucunda oluşan etkenleri yok etmek amacı ile yüz germe ve boyun germe ameliyatları yapılmaktadır. Bu ameliyatlar hastanın durumuna ve istediğine bağlı olarak belirlenir. Yüz ve Boyun Gençleştirmek için ayrıca ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştirme uygulamaları, cilt germek için çeşit çeşit uygulamalar ve estetik operasyonları alternatif olarak siz saygı değer hastalarımıza sunmaktayız.


Dolgu Uygulamaları ile Yüz Germe

Dolgu yüzdeki kırışık yerlerin veya hacim kaybı sebebi ile hoş olmayan yerlerin daha da hacimli olması istenilen bölgelerin doldurulması işlemidir. Gözaltı bölgelerindeki hacim kaybının, göz yapısını bozmadan ve gözün daha da ortaya çıkması sağlanabilir, kırışıkların giderilmesi, dudakların daha belirgin ve istenildiği bir tarzda oluşturabilir, elmacık kemiklerini daha diri ve iri yapılarak ortaya çıkabilir hale getirilmesi gibi bu örnekler artırılabilir. Dolgu amaçlı olarak, ortalama 6 aydan 2 yıla kadar süreyle etkisi devam eden doğal yapıdaki hyaluronik asit tercih edilmektedir. Bu madde deride bulunan bir maddedir ve yaş ilerledikçe deri içinde azalmaktadır.


Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi, yüz ve dekolte derisinde istenen bölgelere mikro-enjeksiyon tekniğidir. Bu tekniği ayrıntılı olarak açıklaması ise şöyledir: Hücre yenilenmesi ve elastikiyet sağlayan maddelerin üretimini destekleyici, kan dolaşımını düzenleyici, leke gibi durumlarda leke açıcı özellikteki ürünler uygulanır. Bu uygulamalar genellikle deriye ait yaşlanma, cilt lekeleri, cilt sarkmaları gibi durumlardır.


İzler yüz germe operasyonunda nerede gizlenir?

Yüz geme ameliyatlarında cilt kesikleri saçlı deri, kulak arkası ve kulak ile yanağın tam birleşim yerinde yapılarak, izlerin gizlenmesi ve bakıldığında fark edilmemesi sağlanır. Fazladan bir cilt kesisi yapılmasına gerek kalmadan boyun germe işlemi de aynı zamanda gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda eğer çene altında sarkıklık ve gıdı oluşmuş ise bu problem de düzeltilerek diri bir yüz ve boyun görünümü elde edilmiş olur.