Altın iğne olarakta bilinen Morpheus 8 işlemi son yıllarda estetik bir görünüm ve cilt yenileme alanında oldukça sık tercih edilen bir işlem haline gelmiştir.Morpheus 8 uygulaması sayesinde canlı parlak bir cilt görünümü elde edilir. Aynı zamanda Morpheus 8 uygulaması ameliyatsız bir yüz gençleştirme işlemidir. Morpheus 8 uygualaması birçok cilt sorununu çözerek memnun edici sonuçlar ortaya koymuştur.

Morpheus 8 uygulaması Nedir?

 

Morpheus 8 uygulaması sayesinde yaş almaya bağlı olarak ve çevresel faktörlerden kaynaklanan ciltte oluşan deformasyonlar ve kırışıklıkların görünümünün azalmasını sağlar. Morpheus 8 uygulaması sayesinde cilt olduğundan daha canlı, parlak ve genç bir görünüm elde eder. Morpheus 8 işlemi seanslar halinde uygulanır ve seans sayısına bağlı olarak etkisinde değişiklik olabilir. Bu uygulama hem yüz hem de cildin farklı bölgelerinde uygulanabilir.

Morpheus 8 uygulaması ile cildin alt katmanlarında kontrollü bir şekilde travma etkisi yaratılarak vücuttaki iyileşme süreçleri ile doğal kolajen uyarılır. Kolajenlerdeki uyarılma sonucunda üretimi artarak kırışıklıklar ve yara izleri iyileşirken cilt kendini yeniler ve destekler. Morpheus 8 uygulaması ile genç, lekesiz ve kırışık olmayan bir cilt görünümü elde edilir.

Moprheus 8 Uygulaması Ne İşe Yarar?

 

Morpheus 8 uygulaması sayesinde vücudunuzdaki ince çicgi ve kırışıklıklardan ameliyatsız bir şekilde kurtulabilirsiniz. Morpheu8 uygulaması sonrasında cildiniz sıkılaşarak pürüzlü cilt dokunuzu, leke ve çatlaklarınızın görünümünün azalmasını sağlar. Morpheus 8 işlemi seanslar halinde uygulanmaktadır. Kliniğimizde yapılan görüşmede cildinize uygun olacak şekilde seans sayısı ve aralıkları belirlenerek tedavi haritası oluşturulacaktır. Morpheus 8 işleminde ilk seans sonrasında gözle görülür bir fark oluşacaktır. Morpheus 8 uygulaması sıklıkla yüz, çene ve boyun bölgesi için uygulansa da karın veya kalça gibi vücudunuzun tüm bölümleri için uygundur.

Morpheus 8 Uygulamasının Yapıldığı Durumlar Nelerdir?

 • Gözeneklerin daha sıkı hale getirilmesi
 • Akne ve sivilce lekelerinin tedavisi
 • İnce kırışıklıkların yok edilmesi
 • Boyun bölgesindeki görünümün düzeltilmesi
 • Vücutta bulunan çatlaklar
 • Yanık ve yara izi tedavileri
 • Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi

Morpheus 8 Uygulaması Nasıl Yapılır?

Morpheus 8 uygulaması kısa bir süre içerisinde yapılabilir ve ameliyatsız bir işlem olması sayesinde son yıllarda daha çok tercih edilmektedir. Morpheus 8 uygulaması seanslar şeklinde yapılır ve bu seansların süresi ortalama 35 dakika olmaktadır. Morpheus 8 uygulamasından sonra birkaç gün işlem yapılan bölgede kızarıklık ve ödem oluşabilir. Tedavinin kaç seans süreceği yapılan cilt analizi sırasında belirlenir ancak uygulamaya balandıktan sonra cildin verdiği tepkilere göre değişiklik gösterebilir. İşlemden sonra oluşan kızarıklık normaldir. Uygulama sonrasında güneş ışığından korunmaya dikkat ederek gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygualama sonrasında cildin direk güneş ile temas etmemesi gerekir.

Morpheus 8 Kaç Seans Kullanılmalıdır?

Morpheus 8 uygulamasında seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Morpheus 8 seans sayısı işlemin yapılacağı bölge, cilt sorunları ve sorunların ne kadar derin olduğu gibi birçok nedenden dolayı değişiklik gösterebilir. Örneğin çatlak tedavisi için yapılan Morpheus 8 işleminde seans sayısı fazladır.

Yapılan analizler sonrasında seans sayısı belirlensede morpheus uygulaması sırasında cildin göstermiş olduğu tepkilere göre seans sayısında değişiklikler oluşabilir.

Morpheus 8 Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

Morpheus 8 uygulamasından sonra cilt tipinize ve cildinizin Morpheus 8 işlemine verdiği tepkiye göre alacağınız sonucun süresi değişebilir. İlk seanstan 2-3 gün sonra ciltteki değişiklikler gözle görülebilir boyutlardadır. Ancak Morpheus 8 işleminden sonra en iyi sonuçlar için 3 hafta beklenilmesi gerekir. Bu 3 haftalık süreç sonrasında en iyi sonuçlar gözle görülür hale gelir. Bu sonuçlar arasında kırışıklıklarda azalma, sağlıklı bir cilt görünümü, ciltte gençleşme, renk tonu eşitlenerek lekelerin giderilmesi ve cildin nem oranının dengelenmesi sağlanır. Plananlanan seans süresi bittikten sonra kişi tamamen istediği sonuca ulaşır.

Morpheus 8 Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Diğer cilt yenileme uygulamalarına göre Morpheus 8 uygulamasının sağladığı avantajlar şu şekildedir:

 • İşlem sonrası oluşan şişlik ve morluklar kısa sürede geçecektir.
 • İlk senastan sonra ciltteki değişiklik gözle görülür şekilde farkedilebilir.
 • Cerrahi bir işlem içermez ve cildinizde iz bırakmaz.
 • Her türlü cilt tipine uygundur.
 • Uygulamadan sonra hasta rutin yaşantısına devam edebilir.

Morpheus 8 Yan Etkisi Var mıdır?

Morpheus 8 uygulaması sonrası oluşan yan etkiler kısa sürede geçmektedir. İşlem ufak iğneler yardımıyla yapıldığı için uygulama sonrasında ciltte kanama kabuklanma gibi reanksiyonlar görülebilir ancak bunlar korkulacak birşey değildir ve kısa bir süre içerisinde tamamen geçerek cildiniz sağlıklı ve genç bir görünüm elde edecektir.

Morpheus 8 Uygulaması Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

İşlem yapılan bölge sık nemlendirilmelidir. İşlem bölgesinin güneşe maruz kalmamasına önem gösterilemlidir. Güneş ışınları işlem bölgesine zarar verebileceği için düzenli olarak güneş kremi kullanılmalıdır.