genital estetik izmir

Genital Estetik Operasyonu nedir? Nasıl yapılır?

Genital estetik; Cinsel organın bir parçası olan küçük dudaklar bazı kadınlarda genetik olarak daha büyük ya da daha uzundur. Özellikle çok ince yapılı kadınlarda bu durum rahatsız edici boyutlarda olabiliyor. Dar giysilerde belli olabilen dudaklar sebebi ile mayo , bikini ve dar pantolonlarda kişiyi rahatsız edebilir. Genital estetik operasyonu bu tür rahatsızlıkları ortadan kaldıran başarılı bir cerrahi işlemdir.


Genital Estetik Operasyonu ne kadar sürer?

Küçük dudaklı vajinaların cerrahi işlemi yaklaşık 30 dakikalık bir süreçtir. Genital estetik operasyonu, lokal anestezi uygulanarak yapılır. İsteğe bağlı olarak genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilebilir.


Genital Estetik Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Küçük dudaklar uyuşturulur ve iç dudaklar , dış dudaklar arasından fazla sarkmayacak biçimde eşit olarak küçültülür. Eriyen dikiş yöntemi kullanılır sonrasında onarım tamamlanmış olur.


Dış genital organlarda yapılan estetik müdahaleler nelerdir?

Labioplasti ( küçük dudakların küçültülmesi ) Labium majuslara yağ & dolgu enjeksiyonu (büyük dudakların dolgunlaştırılması )


İç genital organlarda yapılan estetik müdahaleler nelerdir?

Hymenoplasti (kızlık zarı )
Vajinoplasti (vajina daraltılması )


Operasyon sonrasında iyileşme süreci ve normal hayata geçiş ?

Genital estetik operasyonu sırasında hastaya lokal anestezi yapılır ve hastaneden çıkış süresi yaklaşık bir –iki saati bulmaktadır. Operasyon sonrasında hastaya antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilir. Operasyon bölgesinin temiz tutulması hakkında hastaya ayrıca bilgilendirme yapılır. Ertesi gün normal hayata geçiş mümkündür. 1 gün sonra duş alınması tavsiye edilir. Birkaç gün ped kullanmaları önerilir.

Hastanın bir süre (bu süre yaklaşık olarak bir haftadır) spor gibi aktivitelerden 1 hafta kadar uzak durması gerekir ve küvette banyo yapılması önerilmez. Dikişlerin düşme süresi de 2 ila 3 haftadır. Sonrasında cinsel hayata da geri dönmek mümkündür.

Genital Estetik Operasyonu sonrası oluşabilecek olumsuzluklar ve ameliyatın tekrarı

Operasyon sonrasında özellikle tuvalete gidildikten sonra operasyon bölgesinin temizliği son derece önemlidir. Temizliğe dikkat edilmezse ve reçetede verilen antibiotik kullanımı gerçekleşmez ise bölgede enfeksiyon oluşabilir. Dikişler düşmeden tahriş edici cinsel ilişki girişimi bölgede açılma, kanama dolayısı ile yara yapabilir Bu sebeple bu konularda hassas olmakta fayda var. Yaranın durumuna göre tekrar dikiş atılması gerekebilir veya yara pansuman yapılarak tedavi edilebilir. Operasyon sonrasında yapılan uyarılara harfiyle uyulduğu takdirde herhangi bir risk oluşmaz.


Doğum Sonrası Vajina Estetiği

Normal doğum yapan kadınların en çok karşılaştıkları sorunlardan biri olan doğumsal bozukluklar günümüzde plastik cerrahi ile giderilmekte. Genellikle epizyotomi kesine ya da kontrolsüz doğuma bağlı olarak gelişen vajina girişi ve vajina yapısında oluşan kalıcı bozukluklar ve haznenin genişlemesi kadınlar için sorun teşkil etmektedir. Doğumsal bozukluklar çiftlerin cinsel hayatlarını etkilemenin yanı sıra, idrar kaçırma, genital enfeksiyonlara ve rahim sarkmalarına sebebiyet vermektedir. Bu gibi sıkıntılar hem cinsel anlamda hem de görünüm açısından kadınlar için problem yaratmaktadır.

Özellikle genç kadınlarda daha fazla rastlanan ve şikayet edilen sorun genital organ iç dudaklarının normalinden daha sarkık olması ya da birbiri ile orantısız ölçüde olmasıdır. İç dudaklar salgı ve yağ bezleri içeren deri kıvrımlarından oluşur. Vajinanın salgıladığı sıvı hem vajinanın kurumasını önler hem de vajinayı yabancı cisim ya da mikroorganizmalara karşı korur.

Vajina estetiği operasyonları ve bununla ilgili başvurular günümüzde her geçen gün artarak yaygınlaşan bir hal almıştır. Doğumsal bozukluklar ile ilgili olarak çözüm arayan pek çok kadın estetik cerrahilere başvurmaktadır. Vajina estetiği ve cinsel hayatının sağlıklı olmasını isteyen kadınlar vajina ameliyatı olup hem cinsel açıdan hem de psikolojik açıdan rahatlamaktadırlar. Bu tür operasyonlara Vajinaplasti ameliyatları da denmektedir.

Genital estetik ile ilgili diğer bilgiler için buraya veya bu linke tıklayabilirsiniz.


Vajina Düzeltme, Daraltma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği problemleri iki türlüdür. Birincisi doğum esnasında yapılan epizyotomi kesisinin iyi dikilmemesinden kaynaklıdır ya da iyileşmemiş olması sebebi ile vajina girişindeki genişlik ve estetik bozukluktur. Bu tür durumlarda eski kesi bölgesi çökmüş, buruşmuş, deri kıvrımları bozulmuş ve rengi ile yapısında değişmeler meydana gelir. Kadınlar genital bölgelerindeki yapı bozukluğu sebebi ile cinsel birleşme sırasında ağrı, cinsel utangaçlık ve cinsel hayatlarında aksaklıklar yaşarlar.

Vajinadaki bozukluklar basit bir estetik operasyon ile giderilmektedir. Adet döneminin bittiği dönemlerde, genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır. Hastanın isteğine bağlı olarak genel anestezi uygulaması da yapılabilir.

Estetik ile ilgiliyseniz mutlaka meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ile ilgili yazılarımı da okumanızı tavsiye ederim.