Deri Kanserleri

Kanser artık oldukça fazla çeşidi ile tanımlanabilen ve birçok türünde başarılı tedavi sağlanan bir hastalıktır. Ne var ki tedaviden ziyade kanserin yayılma hızı ve görülme sıklığı oldukça zorlu tedavi süreçlerini de beraberinde getirmektedir. Kanser türleri arasında tedavi bakımından nispeten daha az zor şartları ortaya koyan bir kanser türü olan bilinmesine rağmen diğer kanserler gibi tıbbi, cerrahi ve medikal tedavi gibi birçok tedavi şeklinin kombine edildiği bir tedavi sürecine sahiptir. Deri Kanserlerinin Tedavisi mutlaka uzmanlık gerektiren bir süreçtir ve buna sahip bir merkezde yürütülmelidir. Merkezimiz bu konuda son derece başarılı tedavilere imzasını atmış uzmanları ile hizmet vermektedir.


Deri Kanseri

Genel anlamda cilt kanseri olarak tanımlansa da, deri kanseri tabiri de kullanılabilir. Bu kanser türünde mevzu vücudu kaplayan deri tabakası, diğer bir tanımla cilt olduğundan diğer türlere göre biraz daha hafife alınsa da, neticede işleyen mekanizma ve sebepler genellikle aynı temel üzerine bina olunmuştur. Sebepleri arasında genetik yatkınlık, kanserojen maddelere uzun süre temas hali, çok sayıda ve vücudun değişik noktalarında ve yine değişken boyutlarda ben taşıyanlar, açık tenliler, güneş altında uzun süre zaman geçirmek, özellikle ozon tabakasının daha ince olduğu bölgelerde yaşam gibi birçok benzeştirilebilecek unsur yer alır. İçlerinde birkaç türü vardır ve en tehlikelisi Melanom olarak tanımlanan türdür. Erken teşhis ve süratle tedavisi gereken bu tür aksi halde ölüme neden olacaktır. Deri Kanserlerinin Tedavisi bu nedenle erken teşhis ve hızlıca tedaviye başlanması gerekliliği nedeniyle oldukça önem taşıyan bir konudur. Merkezimiz bu konuda modern ve donanımlı bir merkez olarak, hizmet vermektedir.


Tedavi Süreci

Tedavi süreci diğer kanser türlerine hangi evrede olduğunun tespiti bakımından benzer. Başlangıç veya hafif seyirdeki kanser tespitine ayakta tedavi mümkün iken ilerlemiş vakalarda cerrahi ve medikal müdahale ki kemoterapi uygulamasıdır, bu tip ağır tedaviler gerekebilir.


Tekrar Riski

Deri Kanserlerinin Tedavisi radyoterapi ve kemoterapi gibi ve ilaçlarla mümkündür. Ancak mutlaka düzenli kontroller ve tetkikler sürdürülmelidir. Bu konuda merkezimiz sizlere hizmet vermektedir.