dudak dolgunlaştırma izmir

Dudak Dolgunlaştırma Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? İzmir’de Dudak Dolgunlaştırma Yaptıracaklara Tavsiyeler

Dudak Dolgunlaştırma; Dudaklarımız yoğun bir damar yapısına ve hareketli bir yapıya sahiptir. Bu yapısıyla dudaklarımız dolgu malzemesi olan hyalüranik aside daha doğal bir tepki verir ve bu nedenle dudak dolgunlaştırma işleminden çok güzel sonuçlar alınabilmektedir. İki dudağımızdan üst dudak ile alt dudakta bu bölgeye karşılık gelen yere dudak kalbi ismi verilmektedir. Bu dudak kalbi bölgesine yapılan enjeksiyon ile dolgunluk verme işlemi özellikle son yıllarda popülaritesi artmış bir estetik yöntemdir. Hyalüranik asit kullanımı bu işlemde oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Hyulüranik asit sayesinde işlem sonrasında dudak ortasına doğru irileşen kırmızı dudaklar elde edilebilmektedir.


Dudak Dolgunlaştırma Nedir?

Dudak dolgunlaştırma işlemi ile alt dudak- üst dudak oranı korunabilmektedir. Yüz hatlarının üzerinde dudak hacminin rolü oldukça büyüktür. Yüz anatomisinin bir gereği olarak ve çene yapısı ile de değişebilmekle beraber insanların çoğunda üst dudak alt dudaktan yaklaşık olarak 1 mm önde bulunmaktadır. Ayrıca iki dudağın kalınlığı birbiri ile aynı değildir. Kadınlarda dudak incelmesinin en yaygın nedenlerinden biri hormonal değişikliklerdir. Bu incelme, dudak hacmini arttırarak ve yuvarlaklaştırma sağlanarak çok kolay bir şekilde giderilebilmektedir.


Ne Zaman Dudak Dolgunlaştırma İşlemine Başvurulur?

Dudak dolgunlaştırma başta dudak şekillendirme amacıyla olmak üzere dudak konturunda, dudak asimetrilerinde, dudak kenarı sarkmasında, dudak üstü ince barkod çizgileri olması durumunda kullanılmaktadır. Bunun dışında daha başka ve çeşitli sebeplerle de dudak dolgunlaştırmaya başvurulabilir.


Dudak Dolgusu İşlemi Hakkında

Dudaklar sinir ve damarların yoğunlaştığı bölgelerdir. Dolayısıyla buraya uygulanan dolgu estetik işlemleri ağrılı işlemlerdir. Dudaklar operasyon öncesinde lokal anestezi özelliği olan uyuşturucu kremler sürülerek ve on beş- yirmi dakika civarında beklenerek dudaklarınızda uyuşma sağlanır ve bu sayede işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Ardından enjeksiyon işlemine başlanır. Bu işlem normal şartlar altında 15 dakika gibi kısa bir süre süren kolay bir işlemdir.


Operasyon Sonrası

Dudak dolgunlaştırma operasyonu hemen sonuç veren bir işlemdir. Operasyondan sonra 2 saat süre ile yemek ve içmek yasaktır. 2-3 gün içinde şikayetleriniz geçecektir.