Göz Kapağı Estetiği izmir

Blefaroplasti veya Göz Kapağı Estetik Ameliyatı, kısa iyileşme süresi ile daha canlı, daha davetkâr ve daha rahat bakabilmek için olağanüstü (ve şaşırtıcı derecede kolay ve acısız) bir yoldur. Bu işlem üst göz kapağına, alt göz kapağına veya her ikisine birden aynı anda uygulanabilir.

Blefaroplasti fazlalık olan sarkmış derinin ve yağ ceplerinin (torbalarının) göz kapağından alınmasıyla, yalnızca herhangi bir kozmetik işlemle ortaya çıkabilecek kadar küçük izler bırakarak gözün daha açık ve tazelenmiş bir görünüme kavuşmasını sağlar.


Göz Kapağı Cerrahisi Hangi Sorunları Düzeltir?

  1. Üst göz kapaklarındaki deri sarkmalarını. Üst blefaroplasti’nin asıl amacı her zaman yaşlı ve daha yorgun görünüme neden olan aşırı sarkmış fazlalık deriyi çıkarmaktır. Göz kapağındaki fazlalık deriden kurtulmanın sonuçları oldukça etkili ama yanı zamanda çok da doğal olabilir. Blefaroplasti’den sonra insanlar sık sık ne kadar canlı ve rahatlamış göründüğünüzü söyleyecekler, fakat yara izleri tamamen göz çizgisine gizlendiğinden asla nedenini tahmin edemeyeceklerdir.
  2. Gözaltı torbaları ve morlukları. Alt blefaroplasti’nin esas amacı gözaltı torbalarının ve morlukların görünümünü azaltmaktır. Doğal yağ paketlerini doğru pozisyonda tutan hassas bağ dokusu onarılır ve gözaltında daha düz bir hat oluşturmak ve torbalar olmadan daha tazelenmiş bir görünüm sağlamak amacıyla şişkinlik yaratan fazlalık yağ dokuları alınır.
  3. Üst ve alt göz kapağındaki şişkin yağ cepleri. Yağ cepleri alt ya da üst göz kapağında sorun çıkarabilir ve blefaroplasti uygulaması ile hem yağ cepleri daha doğal bir yerde yeniden konumlandırılabilir hem de fazla olmaları durumunda tamamen çıkarılabilir.

İyileşme süresi ne kadardır?

Üst blefaroplasti uygulamasından sonra 5-7 gün ve üst-alt göz kapağı ameliyatından sonra da 7-10 gün arasında olmaktadır. Bu uygulama genellikle “acı verici” bir uygulama olarak nitelendirilemez, ancak göz kapakları çok hassastır, bu yüzden birkaç gün sürebilen şişme ve morarma yaygın olarak görülür. Bir haftadan kısa bir süre içinde bu belirtiler tamamen ortadan kaybolmaktadır.


Blefaroplasti için iyi bir aday mıyım?

Birçok göz kapağı ameliyatı lokal anestezi veya sedasyon anestezisi altında yapılabildiğinden neredeyse herkes aday olabilir. Eğer yüksek tansiyonunuz varsa, konsültasyondan ve ameliyattan önce kan basıncınızın ilaçla tamamen kontrol altında tutulduğundan emin olun. Çünkü kontrol edilemeyen yüksek kan basıncı ameliyat sırasında veya sonrasında kanama komplikasyonları ortaya çıkarabilir.