Çene Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? 

Çene Estetiği diğer tüm estetik operasyonlar gibi şahsi talep veya zorunlu haller ile yapılan ve gerek istenilen formun gerekse kaybedilen formun yeniden tesisi esasına dayanan estetik cerrahi operasyonudur.


Estetik Operasyonlar

Estetik operasyonlar, alanında uzman cerrahların (ki estetik cerrahi uzmanı veya estetik cerrah olarak tanımlanırlar) kişilerin çeşitli bölgelerindeki şekillendirme talepleri veya başka olaylar neticesinde yapılması zorunlu hale gelmiş cerrahi müdahalelerini yaptıkları oldukça önemli ve karmaşık tıbbi bir alandır. Karmaşıklığı kişisel talebe göre keyfi denebilecek müdahalelerin de yapılabilirliği noktasındadır ve bu nokta estetik operasyonların yağıldığı merkez ve estetik cerrah büyük önem taşımaktadır. Merkezimize başvurduğunuzda en doğru teşhis ve operasyon şeklinin uygulanacağından ve yapılacak operasyonların olası zarar vb durumlarından mutlaka bilgilendirileceğinizden sonuç olarak da güvenli bir estetik cerrahi hizmeti alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bunun dışında zorunlu hallerde acil müdahale gerektiren durumlarda da Çene Estetiği ve diğer estetik acil müdahale alanlarında en kısa sürede estetik cerrahi operasyonuyla deneyimli uzman ve estetik cerrahlarımızın ortaklaşa müdahalesi sağlanmaktadır.


Çene Estetiği

Çene vücut için yapısal ve işlevsel olarak oldukça farklı noktalara temas eden önemli bir uzuvdur. Gerek görüntü bakımından gerekse kaza veya benzeri acil durumlarda hasar görmesi oldukça muhtemel bir bölgedir. Hasarların ortopedik boyutu kadar hareketli bir organ olması nedeniyle bir forma sahip olmasından ileri gelen estetik boyutu da sıklıkla söz konusu olmaktadır. Bunun dışında görüntü bakımından istenmeyen bozukluklar veya işlev sorunları nedeni ile sıkça başvurulan Çene Estetiği alanında uzman ve sayısız operasyonu başarıyla gerçekleştirmiş deneyimli estetik cerrahlarımız bulunmaktadır. Çene estetiği bakımından doğal çene yapısında çeşitli nedenlerle sapmalar, çene uçlarının görüntüsüne dair müdahaleler, çene bölgesindeki tümör vb oluşumlar bu operasyonların kapsamındadır. Çene iki yapılı bir organ olduğu için üst çene veya alt çene için farklı sorunlar meydana gelebilmektedir. Üst çene ve elmacık kemikleri gibi yakın temas bölgesi de bu estetik operasyonların yapıldığı noktalardır. İster estetik amaçlı isterse de zorunluluk hallerinden doğan eski haline getirme amaçlı operasyonlar mutlaka doğru yerlerde yapılmalıdır.