İzmir Kalça Estetiği

Popo Kalça Estetiği

Kadınlar, ilk çağlardan beri daha güzel olmak için uğraş vermektedir. Her ne kadar güzellik kavramı herkese göre değişen bir kavram olsa da, aynaya baktığı zaman kendi gözleriyle gördükleri kusurlarından rahatsız olan kadınlar, bunları gizlemek veya tamamen yok etmek için günümüzde estetik cerrahinin mucizelerinden yararlanmaktan çekinmemektedir. İnsanınkendisiileilgiligüzellikdüşüncelerigenelliklesubjektiftir. Ancak eğer görünüşünüzden dolayı hissettiğiniz rahatsızlık, sosyal yaşamınızı etkileyecek boyutlardaysa bir estetik cerraha danışmanızda fayda bulunmaktadır.

Kadınlar kadar artık erkeklerin de yaptırmaktan çekinmediği popo kalça estetiği, çoğunlukla poponun kaldırılması veya toplanması, nadir olarak da küçültülmesi olarak yapılan bir estetik müdahale olarak karşımıza çıkmaktadır. Her iki cinste de yaşla birlikte görülen sarkma ve düzleşmeler, kilo alıp verme ile oluşan sarkmalar, yağlanmalar, genetik kodlarla gelen geniş, düşük ve basık popo gibi kusurlar bugün, estetik cerrahi müdahalelerle tamamen düzeltilmektedir. Popo kalça estetiği inde yapılan uygulamalar; yağ transferi veya silikon popo protezleri ile popo büyütme, popo germe, yeni popo formu verme, popo dikleştirme, popo kalça küçültme, popo kaldırma ve lifting, popo gamzesi oluşturma ve popo da ufak şekil bozuklukları, asimetri, yara ve dikiş izlerinin düzeltilmesi şeklindedir.

Popo kalça estetiği uygulanırken, bel, popo ve kalça anatomisi bir arada değerlendirilir ve kişiye özel tasarım yapılır. Çoğu zaman kalça bölgesinden yağ dokusu alınarak popo bölgesine verilmesi ile yeterli toplanma sağlanır. Ameliyat, lokal veya genel anestezi altında yapılır veya klaşık 1.5 saat sürer. Ameliyat sonrasında 2 hafta kadar özel bir korse kullanılır ve 3 gün sonra normal hayata dönülebilir. Ancakçokzayıfkişilerdekalçabölgesindenyağalınamayacağındanpopo protezi uygulaması şarttır.  Popo protezikohezif jel içerir ve gizli hatlardan yapıldığı için herhangi belirgin iz kalmaz. Popo protezi uygulaması genel anestezi altında yapılır, ameliyat yaklaşık 4 saat sürer ve hastanede 1 gece kalınması gereklidir. 5 gün sonra normal hayata dönülebilir.

Aşırı kilo alıp verme sonucu oluşan popo düşüklüklerinde ise, sadece popo değil kalçalar ve bacak içi de sarkar. Bu durumda yapılacak popo kaldırma ameliyatı, kalça ve bacak içi germe ameliyatı ile birlikte yapılır. Ameliyat izleri bikini altında kalacak şekilde planlanır. göre planlanır. Genel anestezi altında ameliyat yapılır ve 4 ile 7 saat arasında sürebilir. Ameliyattan sonra en az 1 hafta yatak istirahati gereklidir.