İzsiz Meme Küçültme Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadardır?

“Liposuction Meme Küçültme” olarak da bilinen “Yara İzsiz Meme Küçültme” belirgin yara izi ve iyileşme zamanını oldukça azaltması bakımından geleneksel meme küçültme ameliyatına göre kadınlar arasında gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır.

Meme küçültme ameliyatı, izsiz yada iz bırakarak,  birçok kozmetik uygulamanın içinde en yüksek başarı oranına sahip olanlardan bir tanesidir. Bu yüzden sınırları ve hedefleri bildiğiniz sürece, her iki seçimde de yanlış yapmamış olursunuz.


Yara izsiz meme küçültme ameliyatı gerçekten iz bırakmaz mı?

Hayır, liposuction meme küçültme tamamen izsiz değildir. Memenin altından 2-3 adet (1/2 cm.den küçük) ufak delikler açılır, ancak bunlar tamamen iyileştiği zaman o kadar küçük ve belirsizdir ki fark edemezsiniz. Yara izleri o kadar küçüktür ki neredeyse belirsizdirler, ancak uygulama oldukça belirgin izler bırakan normal meme küçültme ile kıyaslandığında “yara izsiz” denmektedir.

Dilerseniz youtube linki üzerinden konuyla ilgili videoyu izleyebilirsiniz.


Yara izsiz meme küçültmenin normal meme küçültmeden farkı nedir?

  • Daha az yara izi: Yara izsiz meme küçültme sadece liposuction uygulanarak yapılır. Her iki memede tamamen iyileştiğinde zar zor fark edilebilen 2-3 minik delik izi vardır. Bu normal meme küçültme işleminde oluşan normal “çapa” ya da “lollipop” yara izi şeklinden oldukça farklıdır.
  • Daha kısa iyileşme zamanı. Çoğu geleneksel meme küçültme hastası 2 hafta kadar raporludur ve kesilerin iyileşmesi için 3-4 hafta kadar geçmesi olağan bir durumdur. Tam tersine yara izsiz meme küçültme ameliyatı olan hastalar 2-3 gün sonra günlük yaşantılarına dönebilmektedirler ve normal meme küçültme ameliyatına kıyasla çok daha az ağrı kesiciye ihtiyaç duyarlar.
  • Daha az “dikleştirme”. Yara izsiz meme küçültme işleminin ana dezavantajı standart meme küçültmedeki gibi memeleri dikleştirememesidir. Liposuction meme küçültme işleminde fazlalık deri alınmadığından dikleştirme olmaz ancak neredeyse hiç yara izi de kalmaz.

Yara izsiz meme küçültme işlemi için iyi bir aday mıyım?

İzsiz göğüs küçültme ameliyatı için en iyi adaylar:

  • Boyun ve omuzlarına binen ağırlığı ortadan kaldırmak için daha küçük ve hafif memeler isteyen ancak birkaç günden fazla izin alamayan kadınlar,
  • Belirgin yara izleri olmadan daha küçük ve hafif memeler isteyen kadınlar,
  • Daha önce klasik meme küçültme ameliyatı olmuş fakat hala daha küçük memeleri olmasını isteyen kadınlar,
  • Memelerini dikleştirmek istemeyen sadece daha küçük ve hafif memeler isteyen kadınlardır.