Liposculpting Nedir? Nasıl Yapılır? İzmir'de Liposculpting yaptıracaklara tavsiyeler

Liposculpting, alışılagelmiş geleneksel liposuction teknikleriyle elde edilemeyen benzersiz estetik sonuçlara ulaşabildiğinden, popülaritesi hızla artan özel bir uygulamadır. Liposculpting, sanatın diğer uğraşıları gibi orantı, simetri ve klasik kadın görünümünü harmanlayarak uygulamaya aktarır.


Vücut şekillendirme ameliyatları, tüm dünya ülkelerinde çok sık uygulanan, en popüler estetik işlemlerin başında gelmektedir. Kliniğimizde en yeni teknikleri, en kısa iyileşme süresi ve mümkün olan en güvenli ve konforlu ortamda sunmaktan gurur duyuyoruz. Adı geçen tüm işlemler, evrensel kozmetik vücut şekillendirme cerrahisi alanında kabul görmüş en yenilikçi yöntemler kullanılarak, benzersiz düzeydeki detaycılık ve profesyonellikle Doç.Dr. Hakan Kerem tarafından gerçekleştirilmektedir. Aşağıda sizlere rehberlik etmek amacıyla listelenmiş olarak yer alan uygulamalarımızla ilgili kısa bilgilendirmelerden faydalanabileceğiniz gibi, dilediğiniz zaman 0-(232)-421-2644 / 0-(530)-791-2644 numaralı telefonlardan randevu alarak size özel bir muayene talep edebilirsiniz.


Liposculpting nedir?

Liposculpting, şekillendirerek yeni bir görünüm yaratmak adına, basit yağ alma işlemini daha sanatsal ve karmaşık bir yağ alma, yağ dağılımını değiştirme ve yeniden düzenleme işlemlerine dönüştüren, liposuction uygulamasının daha gelişmiş bir şeklidir. Uygulama estetik bir bakış açısı, beğenilen bir klasik kadın formu ve sanatsal anlamda orantılama duygusunu içinde barındıran ve birinci sınıf liposuction teknikleri ile normal liposuction uygulamalarında kullanılan aletlerin çok üstünde ve ötesinde özel olarak tasarlanmış ekipmanların kullanıldığı bir uygulamadır. Uygulamanın amacı sadece basit bir yağ alma işlemi değildir. Amaç boyutu, orantıyı, şekli, simetriyi ve genel vücut yapısını ele alarak, her zaman hayal ettiğiniz beden şekline en yakın görünüme sahip olmanızı sağlamaktır.


Liposculpting uygulamasının sıradan liposuction uygulamasından farkı nedir?

Liposculpting,  liposuction uygulamasından oldukça farklı bir yöntemdir. Bu fark şu şekilde özetlenebilir:

  • Liposculpting uygulamasında önemli olan hacim değil şekildir.

Çoğu liposuction vakasında, uygulanan bölgenin genel boyutunu küçültmek adına olabildiğince fazla yağın alınması amaçlanmaktadır. Liposculpting ise gerekli olan bölgelerden yağı uzaklaştırarak küçülme sağlar ancak her şeyi daha küçük yapmaktan ziyade, ortaya çıkan yeni şekil üzerinde daha çok durur. Yeni bir şekil oluşturmak sadece estetik hedeflerinizi karşılamakla kalmaz, aynı zamanda ortalama bir sonucu harika bir sonuca dönüştürmek için boyunuz ve kemik yapınızla orantılı olarak çalışmayı gerektirir.

  • Liposculpting yağ dokusunu sadece uzaklaştırmaz, yerini değiştirir ve yeniden şekillendirir.

Bazen güzel bir sonuca ulaşmaktaki en önemli faktör, neyin alındığı değil geride neyin kaldığıdır. Yağların her zaman uzaklaştırılması gerekmez, birçok durumda yerini değiştirmek ya da yeniden şekillendirmek uzaklaştırmaktan daha iyi bir seçenektir. Karın, kalça ve iç bacak üzerinde yağ dokusunun alınması ile dalgalanmaların ve diğer hat anormalliklerinin oluşabileceği birçok bölge vardır. Bu yüzden böyle birçok bölgede yağ dokusunun yerini değiştirmek çok daha iyi bir seçenektir. 

  • Liposculpting operasyon öncesi dikkatli bir analiz ve planlama gerektirir. Operasyonun etkili olması için operasyon öncesi hassas ve titiz birçok analizin yapılması gerekir. Alınacak olan yağ cepleri belirlenmeli, yer değişimi yapılacak alanlara bakılıp işaretlenmeli, yeniden şekillendirilecek bölgeler planlanmalı ve tüm bu işlemler 3 boyutlu bir şekilde tüm vücutta gerçekleştirilmelidir. Aynı zamanda cerrahınız yaratmak istediği formu ve şekli kafasında canlandırmalıdır ki işte tam bu an sanatsal bir bakış açısının gerekli olduğu andır ve ne yazık ki bu öğretilemez! İşte bu cerrahınızın ya sahip olduğu ya da olmadığı şeydir. Liposculpting ameliyatından hemen önce, Doç.Dr. Hakan Kerem’in ameliyatın her aşamasını yönlendirecek olan artistik analiz sürecini (yarım saatten fazla bir süreyi) tasarlamasını bekleyerek geçirmeniz gerekebilir. 
  • Liposculpting özel olarak tasarlanmış araçlar ve ultra hassas bir teknik gerektirir.

Bu büyüklükteki bir ameliyatı gerçekleştirmek için, aletler el altında çalışmaya uygun olmalıdır. Liposuction aletleri en hızlı şekilde mümkün olan en fazla hacmi uzaklaştırmak için tasarlanmıştır, ancak bu aletler Liposculpting için uygun değildir. Liposculpting aletleri daha çok bir sanatçının boya fırçalarına benzer; her alet sadece belli bir amaç için tasarlanmıştır. Doç.Dr. Hakan Kerem, ameliyat esnasında çoğu kez, değişik nedenlerle, bir tek vaka için 6 veya 8 farklı kanül kullanır. Bu kanüller genellikle çok daha hassastırlar ve uçları sadece yaratılan şeklin daha iyi geliştirilmesini sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda dalgalanma, kırışıklık ve deri çöküntüleri gibi komplikasyonları da engelleyerek daha ince, kesin ve hassas bir sonuç ortaya çıkarır.


Liposculpting için en uygun alanlar hangileridir?

Bel bölgesi, karın, dış bacak, iç bacak, kalçalar ve göğüs bölgesi (özellikle erkeklerde) Liposculpting işleminin en başarılı olduğu alanlardır. Bu alanlara yapılan ince ayarlar hem daha etkilidir, aynı zamanda da şekil üzerinde inanılmaz doğal sonuçları vardır.


Liposculpting vakalarında genellikle ne kadar yağ hacmi çıkarılır?

Liposculpting vakaları hacimden daha çok şekil, simetri ve orantı ile ilgilidir. Tipik hacim-çıkarma liposuction vakaları 3500-5000cc yağı uzaklaştırırken,  ortalama bir Liposculpting vakasında 1500-2500cc yağı uzaklaştırılır, 400-500cc yağ farklı bir bölgeye aktarılır veya dağıtılır ve ek olarak 400-500cc yağ da yeniden şekillendirilir.  Liposculpting vakalarında, yağ hacmi nerede fazla ise oradan çıkarılır, daha iyi simetri ve orantı kurmak için yeri değiştirilir ve daha estetik bir şekil ve form için yeniden şekillendirilir.


Liposculpting sonrası baskılı bir korse giymek hala gerekli midir?

Evet! Baskılı korse kullanımı Liposculpting vakalarında daha da önemlidir. Bu giysiler sıkıştırma panelleri yardımı ile daha özellikli olarak tedavi edilen alanları hedef alır. Düzgün tasarlanmamış bir giysi, yeni görüntünüzün cerrahınızın size tasarladığı formda iyileşmesini engeller, bu yüzden uygun ve düzgün bir giysi satın almak oldukça önemlidir. Dezavantajı ise iyileşme sürecinin belli aşamalarında takılması mutlaka gereklidir ve en az 6-8 hafta kadar giyilecekmiş gibi planlanır. Sanılanın aksine, korse giymek bazı forumlarda yazıldığı gibi o kadar da büyütülecek bir durum değildir. Düzgün yapılmış giysiler çok rahattır ve spor kıyafetlerinin altında bile görünmez.


Karın, uyluk, popo (ki en popüler işlemlerden biridir) ve bel simidi (aşk tutamakları) bölgelerine uygulanan Liposculpting hakkında daha fazla bilgi için 0-(232)-421-2644 / 0-(530)-791-2644 numaralı telefonlardan randevu alarak size özel bir muayene talep edebilirsiniz.