İzmir Meme Dikleştirme? Göğüs Dikleştirme nedir? Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır? Göğüs Dikleştirmenin Zararı var mıdır?

 

“Mastopexy” olarak da bilinen “Meme Dikleştirme” ameliyatı, gevşeyip esnemiş ve sarkmış olan meme derisini çıkararak daha genç, diri ve canlı bir görünüm elde etmek ve meme ucunu yükseltmek adına içteki meme dokusunun yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Meme bölgesindeki sarkmalar yaşlanmanın doğal bir sonucudur ve kişinin genetik deri elastikiyetine, vücuttaki kilo değişimlerine ve hamileliğe bağlı olarak hızlanabilmektedir.

Meme Büyütme ve Meme Küçültme ameliyatları kliniğimizin bir numaralı uzmanlık alanıdır. En yenilikçi teknikleri, en az iyileşme süresi ile en güvenli ortamda sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Listelenen tüm işlemler, evrensel kozmetik meme cerrahisi alanında en çok kabul görmüş tekniklerle, benzersiz düzeydeki detaycılık ve profesyonellikle estetik doktoru Doç.Dr. Hakan Kerem tarafından gerçekleştirilmektedir. Aşağıda sizlere rehberlik etmek amacıyla listelenmiş olarak yer alan uygulamalarımızdan bilgi alabileceğiniz gibi, dilediğiniz zaman 0-(232)-421-2644 / 0-(530)-791-2644 numaralı telefonlardan randevu alarak size özel bir muayene talep edebilirsiniz.


Meme Dikleştirme Ameliyatı sonrasında elde edilen sonuç kalıcı mıdır?

Hayır, meme dikleştirme işlemi doğal yaşlanma sürecini elbette ki durduramaz. Yerçekiminin etkisi, özellikle de yüksek kaliteli sutyenler kullanılmazsa, hala mevcuttur ve dikleştirilmiş memeler bile sarkmaya devam edecektir. Meme dikleştirme işlemi, sarkmaya karşı kalıcı bir çözüm olmasa da yine de çok başarılı bir prosedürdür. Bu operasyonu geçirmiş birçok hasta uzun yıllar sonra bile sonuçtan çok memnundurlar ve  göğüslerinin yeniden dikleştirilmesine ihtiyaç duymazlar.


Meme Dikleştirme Ameliyatı meme sarkması tedavisinin tek yolu mudur?

Hayır, meme dikleştirme yapmadan “diklik” sağlamak için iki alternatif daha vardır:

  • Meme Büyütme. Meme Büyütme uygulaması veya daha önceden konulmuş implantları biraz daha büyük olan bir meme protezi ile değiştirmek, kesinlikle biraz daha diklik sağlayabilir. Bu daha diri ve daha büyük bir göğüs isteyen kadınlar için harika bir seçenektir, çünkü tek başına meme dikleştirme uygulaması meme boyutlarında hafifçe küçülmeye neden olmaktadır.
  • İçten Meme Dikleştirme: Bazı kadınlar, memenin içinden desteklenmesi ve kaldırılmasıyla gerçekleştirilen içten meme dikleştirme uygulamasına adaydırlar. Bu işlemde aynı zamanda meme implantının yerleştirilmesi de gereklidir ancak meme büyütme uygulaması ile oluşan küçük ve belirsiz yara izlerinden başka iz yaratmaz. Bu işlemin temel faydası daha az görünür yara izi oluşturmasıdır ancak bu sadece hafif bir sarkması olan kadınlarda, bununla beraber meme büyütme yaptıracaklarsa uygulanabilir.
  • Göğüs Dikleştirme Ameliyatı ile birleştirilmiş Meme İmplantları (Mastopexy Augmentation). Ciddi boyutlarda meme dikleştirilmesine ve hacmin geri kazandırılmasına ihtiyacı olan kadınlar için Mastopexy Augmentation (göğüs dikleştirme ve göğüs büyütme) belki de en iyi seçim olabilir. Mastopexy işlemi sarkmayı giderirken meme büyütme işlemi hacmi ve dekolteyi yeniden düzeltir. Tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapılan her iki uygulama, aralarında bir sinerji yaratarak, sadece meme dikleştirme işleminin tek başına erişemeyeceği kadar iyi bir sonuca ulaşır.

Hangi tür meme dikleştirme uygulamaları mevcuttur?

  • Daire Dikleştirme (Circle lift). “Circumareolar dikleştirme”, “periareolar dikleştirme” ya da “donut dikleştirme” diye de bilinen “daire dikleştirme” işlemi, sadece orta derecede sarkması olan göğüsler için harika bir yöntemdir. Bu tekniğin en büyük avantajı sadece meme başının dış çevresinin etrafında, tamamen iyileştiğinde oldukça belirsizleşen bir yara izi oluşturmasıdır. Bu tekniğin başlıca dezavantajı ise oldukça sınırlı bir kullanım alanı olmasıdır. Daire dikleştirme uygulaması, eğer 2-2.5 cm’den daha yukarı bir dikleştirme sağlamak için uygulanırsa yara izleri zamanla genişleyebilir.
  • Lollipop Dikleştirme. “Vertical-scar dikleştirme” yada “short-scar (kısa izli) dikleştirme” olarak da bilinen “lollipop dikleştirme” işlemi daire dikleştirmeden bir adım ileride bir işlemdir, yani orta derecede sarkması olan makul büyüklükteki memeler için kullanılır. Bu teknik, meme başı sınırında bir izle birlikte meme başından aşağıya doğru memenin altına inen ekstra dikey bir yara izi daha oluşturur.
  • Çapa Dikleştirme. Aynı zamanda “wise-pattern mastopexy” olarak da bilinen “çapa dikleştirme (anchor lift)” uygulaması, ciddi boyutlardaki bir sarkmanın yaşandığı büyük memeler için oldukça ideal bir yöntemdir. Bu teknik en fazla yara izini oluşturan tekniktir, ancak yuvarlak ve daha diri şekilli bir meme görünümünü sağlayabilecek olan tek yöntemdir.
  • LaserBra Dikleştirme. LaserBra dikleştirme sadece az sayıda eğitimli cerrahın uygulayabileceği yüksek teknik gerektiren bir yöntemdir. Çapa (anchor) dikleştirme uygulamasındaki yara izleriyle aynı izler oluşur. Ancak kendi dokunuzdan içeride bir sutyen yapı oluşturmak için kullanılır. Bu içteki sutyen yapı, memenin içinde ek bir destek sağlayarak diğer tekniklerden daha uzun süre dayanabilecek olağanüstü bir şekil oluşturur.

Meme Dikleştirme İşleminden sonra göğüslerimin boyutu değişir mi?

Evet, göğüsleriniz standart bir dikleştirme ameliyatı sonrasında biraz daha küçük olacaktır. Belirli bir miktarda dokunun memeyi dikleştirmek ve daha genç bir şekil vermek için alınması gereklidir, yani işlemin doğası gereği göğüsleriniz küçülmektedir. Hem dikleştirilip kaldırılmasını hem de hacim ekleyip büyümelerini istiyorsanız Mastopexy Augmentation ameliyatını düşünmelisiniz.


İzsiz meme dikleştirme işlemi yapmanın herhangi bir yolu var mıdır?

Hayır, maalesef yoktur. Meme sarkmaları fazla gevşek deri ve gevşek bağ dokusu yüzünden meydana gelmektedir. Sarkık bir memeyi dikleştirmek için fazlalık deri alınmalı ve gevşek bağ doku içeriden gerginleştirilmelidir. Kesiler yapmadan bu işlemlerin gerçekleştirilmesi imkansızdır ve unutulmamalıdır ki kesiler mutlaka iz bırakırlar. Ancak zamanla bu izler oldukça belli belirsiz bir hale gelirler. Meme dikleştirme ameliyatı olmuş birçok kadın sonuçlardan oldukça memnundur. Geride kalan izlerin, daha şekilli ve diri göğüsler için son derece makul bir sonuç olduğunu düşünmektedirler.

İzsiz” meme küçültme işlemi genelde meme dikleştirme işlemi olarak insanlara sunulmaktadır. Ancak bu aslında yanıltıcı bir vaattir, çünkü yara izsiz uygulama sadece hacim azaltma işlemidir, dikleştirmeyle ilgisi yoktur. Yara izsiz meme küçültme işlemi göğsü dikleştirmez ya da toparlamaz, aslında çoğu durumda daha da çok sarkmaya neden olur. Yara izsiz meme dikleştirme uygulaması çok büyük memelerde boyutu ve ağırlığı azaltmak için kullanılan risksiz ve iyileşme süresi çok kısa olan harika bir işlemdir, ancak bu işlem meme dikleştirme olarak pazarlanmamalıdır.

Ayrıca Göğüs küçültme makalemizide okumanızı tavsiye ederim…