Botoks Nedir? Nasıl Yapılır? Botoksun Zararları Var mıdır?İzmir Botoks Fiyatları Ne Kadardır?

 

Botoks, Colustridium Botulinum isimli bir bakteriden imal edilen bir toksindir. Bu toksin kırışıklıkları açma, belli bir derecede germe ve yukarıya çekme amacıyla yapılır. İnce iğne ucu olan ufak enjektörler ile deri altına dermis tabakasına yapılır. Böylece bozukluğun oluştuğu deri tabakasında direk bir tesir sağlanır.

 

Botoks ile Yüz Uygulamaları

 

En sık tercih edilen botoks programlarıdır. Yüzün üst bölgesi diye tanımladığımız bölgelerdeki oturmuş kırışıklıklar, normalden daha yaşlı, yorgun ya da asık yüzlü gösterebilir. Dudak ve burun etrafı, çene, boyun kırışıklıkları giderilir. Çenemizi sıktığımızda meydana gelen buruşukluklar, yaşa bağlı çenenin her iki yanında oluşmuş olan çukurlu çizgiler, boyunda uzanan bantlar tekrarlanan botoks programları ile hafifletilebilir. Kırışıklık tedavilerinde botoksun tesiri 2-5 gün arasında başlar ve ilk programlarda 3-4 ay, mükerrer programlarda ise 4-6 ay kadar etkisi sürer.

 

Botoks Nasıl Etki Eder?

 

Bu toksin ilaç, deriyle problem yaratan sinir uçları arasındaki iletkenliği keserek belli bir derecede felç oluşturur. Bu terim sizi korkutmasın, botoks amacıyla felç terimi, yalnızca kırışıklıkları açmak amacıyla sinir uçlarının işlevini askıya alma anlamını ifade etmektedir ve yan tesiri yoktur. Botoks prosedürü, İzmir Botoks ’da kırışıklık ve aşağı düşmüş ufak bölgelerin tedavisi amacıyla öngörülen her alana uygulanabilir. Botoks fiyatları hakkında başka bilgi almak için linkine tıklayabilirsiniz.

 

Frontalis kasları ve etrafı -alın bölgesi

 

Burun kenarları

 

Burun ucu

 

Kaş

 

Dudak etrafı

 

Göz altı ve kaz ayakları bölgesi

 

Dekolte

 

Boyun

 

Eller

 

Mimik çizgilerinin bulunduğu bütün bölgeler.

 

Bu işlemden sonra, güneş koruyucu krem kullanmak ve cildi 1 gün boyunca darbeden korumak önemlidir. Sıcak su ile duş alınmamalı, yüz üstü yatılmamalıdır. Botoks terleme tedavisinde de kullanılır.

 

Koltuk altı

 

Avuç içleri

 

Ayaklar ’da kesin çözüm sunar.