Çekici bir görüntü için çene önemli bir unsurdur. Bu noktada hem kadınlar hem de erkekler güçlü bir çene yapısına ve estetik bir çeneye önem verir. Simetrik bir yüz şeklinin yanı sıra yüz bütünlüğünü sağlamak adına çenenin görüntüsü estetik açıdan büyük önem taşır. Ancak bazı sorunlar sebebi ile çenede farklılıklar olabilir, bunun yanı sıra genetik etkenler devreye girebilir, bu özellikler sonucunda yüzle uyum içinde olmayan bir çene yapısı karşımıza çıkar. Teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte estetik alan büyük bir gelişim yaşarken çene estetiği de bu noktada nasibini almıştır. Bu yazımız da çene dolgusu nedir, çene dolgusu hakkında merak edilen detaylar nelerdir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

 

Çene Dolgusu işlemi nasıl yapılır?

 

Çene dolgusu işlemi dünyanın birçok ülkesinde tercih edilen bir estetik yöntemdir. Özellikle asya kıtasında kore ve çin olmak üzere bu estetik yöntemi popüler hale gelmiş ve yayılım göstererek ülkemizde de popülerliği artış göstermektedir. Bu işleme ilk olarak bakıldığında kemiklere müdahale yapılabileceği düşünülür. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Oldukça basit teknikler ve estetik gözü ile yapılan işlemler sayesinde farklı bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Çenede ki belirli bölgelerin doldurulma işlemi yapılarak daha soft ve daha estetik bir ifade yakalanır. Eğer sivri ve öne çıkan noktalar var ise bunlar dolgu ile geri plana itilerek farklı bir ifade oluşturulur.

 

Çene dolgusunda ilk olarak doktor ve hasta birlikte hareket eder. Kişi öncelikle rahatsızlık duyduğu alanları aktarır ve doktor operasyon yapılacak noktaları belirler. Bu aşamadan sonra uyuşturucu kremler kullanılarak dolgu işlemi yapılır ve ortalama olara 20-25 dakikalık bir işlemin ardından operasyon tamamlanır.