Meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

 

Genel anestezi altında gerçekleştirilen ve kişilerin çeşitli sebepler ile ihtiyaç duyabileceği meme dikleştirme ameliyatı, pek çok kadının tercihi oluyor. Sarkık, asimetrik, hacmi azalmış göğüslerin, daha dolgun ve daha dik görünmesi amacı ile gerçekleştirilen operasyon, sonucundan en çok memnun kalınan estetik müdahaledir. Göğüs uçlarının daha yüksek durmasını sağlayacak olan müdahale, deri fazlalıklarının alınması ile göğüs çizgisini çevreleyen dokunun sıkılaştırıldığı ve göğüslerin yeniden şekillendirilip dikleştirildiği bir cerrahi operasyondur.

 

Operasyon ne kadar sürer? Normal yaşama ne kadar sürede dönülür?

 

Meme dikleştirme operasyonunun ortama süresi 3 saat kadardır. Operasyonun ardından hastanede kalma süresi ise kişinin durumuna göre 1 ya da 2 gündür. Bu süreçte memelerde şişlik ya da ağrı olması olağandır ve endişe vermemelidir. Ağrı kesiciler ile bu ağrılar kontrol altına alınabilir. Ayrıca iyileşme sürecinde, günlük yaşamınıza döndükten sonra da zorlanma, sürtünme ve aşınma gibi hallere karşı korunmalısınız. Aşırı hareket etmek süreci olumsuz etkileyeceği gibi, sigara içilmesi de bu süreçte yasaktır.

  1.  

Silikon protez taşıyan bir kişinin kansere yakalanma riski artar mı? Silikon protezler kanser yapar mı?

 

Silikon protezlerin meme kanserine sebep olduğu yönünde yanlış bir bilgi halk arasında mevcut olsa da uzmanlar böyle bir bilginin mevcut olmadığını dile getiriyor. Bu yönde yapılan araştırmaların da böyle bir veri sunmamış olması, silikon protezlerin güvenilirliğini ortaya seriyor. Ayrıca silikon insan vücudunda sadece meme protezi olarak kullanılmıyor. Bunun yanı sıra kataterler, bazı ameliyat dikiş ipleri de silikon malzemeden üretilmiştir ve insan vücudunda kanser yaptığına dair bir bulgu söz konusu değildir.

 

Silikon protezler mamografi tetkikleri yapılmasını engeller mi?

 

Meme protezleri meme dokusunun arka kısmına yerleştirilmektedir. Bu sebeple de meme dokusunun incelenmesinde, protezler hiçbir sıkıntı yaratmamaktadır. Üstelik dijital mamografi cihazı, protezli meme için özel bir programa sahiptir ve optimal görüntüyü yakalamak için otomatik olarak bu ayarları yapmaktadır. Kısacası meme protezleri, mamaografi tetkiklerinin yapılması konusunda hiçbir sıkıntı yaratmamaktadır. Bu konuda içiniz rahat bir şekilde meme protezi tercih edebilir, hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Meme Dikleştirme Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın