Liposuction, bedene ufak bir delikten girilen ince kanüller yardımı ile negatif basınç uygulanarak, yağların dışarı alınması prosedürüdür. Kanüller ile yağın dışarı aspire edilmesini basitleştirmek amacıyla önce, yağ alınması planlanan bölgeye yağları çözen bir serum enjekte ediyoruz. Bu serum kanamayı da azaltmaktadır.

 

Yağlanma Nasıl Oluşur?

 

Erişkin yaşa gelmiş bir insan bedeninde, yağ dokusunda tespit edilen yağ hücresinin adedi sabittir. Yani buluğ çağını tamamlamış olanlarda kilo almakla yağ hücrelerinin adedi artmaz, hücrelerin hacmi artar ve büyürler. Aşırı kilolardan kurtulmanın yolu ise, ideal beslenme alışkanlığı edinmek ve düzenli spor yapmaktır. Ancak bedende özellikle; karın, bel, kalça, kol, bacak iç ve dış yanları, diz çevresi, çene altı gibi birtakım bölgelerdeki yağlanma diyet ve egzersiz yapmaya dirençlidir, kalıtsal yatkınlık söz konusudur. Yeteri miktarda diyet ve sporla yok olmayan aşırı yağ birikiminden kurtulmanın en net yolu liposuctiondır.

 

Liposuction Nasıl Yapılır?

 

Liposuction genel anlamda bir zayıflatma ameliyatı değildir, vücudumuzun belli bölgelerinde biriken inatçı yağ dokusunun yol açtığı, çıkıntı ve biçim bozukluklarının giderildiği, beden konturlarını revizyon ameliyatıdır. Hacmi artmış yağ hücreleri bedenden uzaklaştırılarak sahip olunan yağ hücrelerinin adedi azaltılmış olur. Liposuction; ilk yapılmaya başlandığı senelerde, tekniğin yeteri kadar ilerlemiş olmamasından, vakum makinelerinin yetersizliğinden, kanüllerin gerektiğince geniş olmasından, kuru tekniğin uygulanmasından ötürü önemli problemler ortaya gelmiştir. Ancak son senelerde tıp bilimindeki ve liposuction tekniğindeki gelişmelerden sonra problemler gerilerde kalmıştır. Beden konturlarının düzeltilmesinde vazgeçilmez teknik durumuna gelmiştir. Kişinin hedefi çok miktarda yağ aldırarak, zayıflamaktan ziyade, bedenin belli mekanlarındaki kontur bozukluklarını düzelttirmek ise liposuction seçilecek en etkili tekniktir. Biz bu prosedürü İzmir liposuction estetik merkezimizde çok güvenilir biçimde yapmaktayız.

 

Liposuction Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın