Ultrasonik Liposuction İle Yaza Hazırlan!

 

Size hızlı ve güvenli bir şekilde fit olacağınızı söyleseydim, tepkiniz ne olurdu? Yazın plajlarda bikinisinin içinde güzel, alımlı ve fit görünmeyi her kadın düşler. Yaz yaklaşırken çoğu kadının ortak sorunu kilo vermeye çalışmaktır. Çalışmak diyorum çünkü bazı kilolar vücuda yapışır ve gitmek nedir bilmez. Hal böyle olunca ne o nefes nefese kalınarak yapılmış egzersizler ne de zorlanılarak yapılmış diyetler hiçbir işe yaramaz.

 

Hızlı ve güvenli bir şekilde fit olabilirsiniz oysa! Amerika’da uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olan fakat ülkemizde yeni yeni popüler olmaya başlayan bir teknikten bahsedeceğim. Yağ aldırma yöntemlerinden en teknolojik olanından ultrasonik yani vaser liposuction olarak adlandırılan bir yöntemden söz edeceğim. Vaser cihazı direk olarak derinin alt tabakasında bulunan yağ dokusunu hedef alır. Sinir ve bağ dokusu gibi çevre dokulara karşı hiçbir odaklama mekanizması bulunmaz. Dolayısıyla sistem hızlı ve güvenlidir. Uzun bir iyileşme dönemi gerektirmez. Bu sistemi ultrasonik diye adlandırmamızın nedeni vaser cihazının yağ dokusunu ultrasonik ses dalgaları yolu ile parçalamasından kaynaklanır. Sistemin avantajlarından biri yağ dokusunu parçalamasına rağmen yağ dokusunun içinde yer alan yağ hücrelerini öldürmüyor olmasıdır. Bu durumun avantajı nedir diye soracak olursanız; bu durum vücuttan alınan bu yağların vücudun ihtiyacı olan diğer bölgelere enjekte edilmesine olanak sağlamasıdır. Karın, bel, bacak, kol, sırt, kalça ve  gıdı gibi tüm bölgelerde güvenle uygulama yapılabilir. Fakat liposuctionun bir zayıflama yöntemi olmadığını aklınızın bir köşesine yazmanız gerekir. Sadece inatçı yağlarınız için bu yöntemden yararlanabilirsiniz. İşlem sonrasında yediğinize içtiğinize dikkat etmeniz de oldukça akıllıca bir adım olacaktır. Çünkü vücudunuza yararlı olan yağlar alınmadığı için beslenmenize dikkat etmediğiniz takdirde yeniden kilo alırsınız.

 

Bu ameliyatlar hastanın konforu göz önünde bulundurularak genel anestezi altında yapılır. Uygulama genellikle 1 ya da 4 saat sürer. 3 hafta bir korse giymek zorunludur. Şişlik ya da morluk olmadan hızlı bir iyileşme süreci gözlemlenir. Tabi ki de bir ödem meydana gelecektir. Fakat vücut bunu hızla kendinden dışarı atacaktır. Yaza bu kadar az kalmışken, plajlarda yeni görünümünüzle salınmak sadece bir hayal olarak kalmasın!

 

Liposuction <--- hakkında bilgi için tıklayın