360 Derece Vücut Germe

 

360 Derece vücut germe ameliyatı adını verdiğimiz bu ameliyat kilosundan kurtulmuş bireyler içindir. Bu bireyler yüksek rakamlı kilolarından kurtulmuş fakat vücut şekli ile ilgili birtakım başka sorunlar ile yüz yüze gelmişlerdir. Nedir bu birtakım problemler? Vücutta belirgin sarkmalar ve deformeler meydana gelir. Birçok vücut hattı diğerleri ile de uyumsuzluk içinde gözükür. Tüm bunlar vücudun elastikiyetini kaybetmesi nedeni ile oluşur. Bu durum normal yollardan geri dönüşü olmayan bir yoldur. Bu hastaların beklentisini estetik çok rahat bir şekilde karşılar.  360 derece vücut germe nin amacı hastanın arzuladığı vücut şeklini ona kazandırmaktır. Yüz, kollar, bacaklar ve memelerde meydana gelen deformeleri de hastanın vücudundan uzaklaştırmaya yarar.

 

Ameliyattan önce hastaya konsültasyon muayenesi yapılır. Hasta ile ameliyat planlanır. Örneğin kollarla bacakların tek bir seansta yapılması gibi… Gerekli sağlık belgeleri değerlendirilir. Diğer germe ameliyatlarından bu ameliyatın farkı kesinin sırta kadar yani 360 derece uzatılmasıdır. Vücutta bulunan fazla deri ve yağ alınır. Bel inceltilir ve kaslar sıkılaştırılır. Tekrar sarkma durumunun meydana gelmemesi için gereken askı süturları vücuda yerleştirilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. 360 derece vücut germe ameliyatı için son 6 ayda kilonun sabit olması ve artık kilo vermenin durmuş olması gerekir. Sigara kullanmayan bireylere uygulanabilir. Kişinin yara ve iyileşme problemi de olmamalıdır. Ameliyat sonrası mantıklı sonuçlar beklenmelidir. Operasyonda izler çamaşırın altında kalacak şekilde konumlandırılır. Yaklaşık 1 yıl kadar bu izler kızarık kalabilir. Fakat 1 senenin sonunda izler silikleşir ve belirginliğini kaybeder.

 

Cerrahi operasyona göre hastaya 1 gün yatış verilebilir. 1 haftalık bir iyileşme süreci vardır. Ameliyat sonrası beslenmeye dikkat etmek ve düzenli spor yapmak önemlidir. Cerrahi uygulama sonunda uygulama alanına doku yapıştırıcı bantlar yapıştırılır ve hastaya korse giydirilir. İlk birkaç gün cilt altına drenler yerleştirilir. Çünkü cilt altında kan ve sıvı birikebilir ve bunu önlememiz gerekir. Hasta cerrahinin zorlanmaması için bir müddet hareketlerine dikkat etmelidir. 3 ya da 4 hafta sonra duruma göre hasta işine geri dönebilir.

 

Vücut Estetiği <--- hakkında bilgi için tıklayın