Altın iğne uygulaması, kırışmış olan ciltlere, vücutta gerçekleşen form kaybı ve sarkmalara, yaşlanmaya bağlı olan cilt gençleştirme durumlarında sivilce, akne, yara izi, dekolte veya boyun gibi bölgelere uygulanmasında sakınca yoktur. Altı iğne işlemi saydığımız bu durumlar haricinde kullanılırken mutlaka doktora sorulmalı, bilgi alınmalıdır.

 

Altın İğne İşlemi Nasıl Uygulanır?

 

Altın iğne işlemi yapılmadan evvel cildin üzerindeki doku üzeri iyice temizlenir ve anestezi etkisi barındıran krem dokuya sürülür. Radyofrekans adı verilen cihazın ucuna altın iğne aracı takılır ve cilde temas ettirilir. Cihaz ilk baş cildi tarar. Takılan altın iğne aparatları vücudu tararken cilde ani giriş çıkışlar yapar. Ani hareketler sayesinde cilde zarar verilmeyerek tedavi yapılır. Bu sayede deri altında kolajen ve elastin üretimi arttırılır. Altın iğnenin iletken olması sayesinde de cilt altına yüksek miktarda enerji gönderilir. Hasta daha fazla etki almak istemesi durumunda kişiye özel solüsyonlar açılmış halde olan kanallara emdirilir. Daha fazla etki isteye hastalara bu şekilde de işlem yapılır.

 

Altın İğne Uygulaması Zararlı Mıdır?

 

Bu başlık altında hastaların görüşleri çerçevesinde bir yazı yazacağız. İşlem sonrasında dokuda görülen hafif derecede kızarıklıklar oluşabilmektedir. Ancak sözünü ettiğimiz bu kızarıklıklar çok kısa süreli ve hafif bir etkiye sahiptir. Hekimlerimizin tavsiyesi üzerinde hastalarımız 1 gün sonra hayatına kaldığı yerden devam etmelidir. Yapacağı etkinliklerde hasta da hiçbir zorlama, acı görmez. Altın iğne işlemi etkisini göstermesi için yaklaşık 15 gün aralıklarla 3-4 seans halinde uygulayabilir. İlk seans sonrasında etki belli bir şekilde fark edilemez. Ancak dediğimiz gibi birkaç seans sonrası hasta etkileri belirli bir şekilde fark etmektedir. Fazla seans isteyen hastalar ise hekimleri ile görüştükten sonra onay alıp uygulayabilir.

 

Cilt Dolgusu <--- hakkında bilgi için tıklayın