Burun estetiği ameliyatı nefes alma şikâyetlerini giderir mi?

 

Burun estetiği ameliyatı sadece estetik kaygıların giderilmesi için yapılan bir uygulama değildir. Pek çok sağlık gerekçeli probleme çözüm olarak da burun estetiği ameliyatı tercih edilmektedir. Nefes alma problemlerinin başlıca sebepleri burun eğriliği ve burun etidir. Burun eğriliği yani deviasyon, toplumda neredeyse %50 oranında görülen fakat ciddi bir rahatsızlık hissedilmediği sürece müdahale edilmeyen bir nefes darlığı sebebidir. Bu sorunun çözümü ise burun estetiği ameliyatı olmaktadır. Yani doktorunuzun yapacağı inceleme sonucu, sizin için ön görülen bir burun estetiği ameliyatı, nefes alma şikâyetlerinizin giderilmesi anlamına gelecektir.

 

Burun estetiği için en erken yaş bayanlar ve erkekler için nedir?

 

Burun estetiği ameliyatı, her yaşta uygulanabilen bir işlem değildir. Bunun için bayanlar ve erkeklerde farklı alt yaş sınırı ön görülmüştür. Buna göre bayanlarda en erken 17 yaş, erkeklerde ise 18 yaş baz alınabilir ve bu yaşlar itibariyle ameliyat gerçekleştirilebilir. Ameliyat olmaya engel bir durum söz konusu olmadığında ise üst yaş sınırı söz konusu değildir. Her yaşta yapılması mümkündür.

 

Burun estetiği ameliyatı yazın sıcak havalarda ve kışın soğuk havalarda yapılır mı?

 

Burun estetiği aslında her mevsim uygulanabilir ve bunun için bir engel söz konusu değildir. Ancak ameliyat sonrası süreçte 1 – 1,5 ay boyunca doğrudan yoğun güneş temasından kaçınmak gerekir. Bu yüzden de kişiler genellikle kış ve bahar aylarını tercih ederler. Kış ve bahar ayları operasyon için en uygun dönemler olmakla birlikte, yazık sıcağı da sorun değildir. Sadece bu süreçte daha dikkatli olmaktan güneşten kaçınmak gerekecektir.

 

Burun estetiği ameliyatına karar verirken nelere dikkat etmek gerekir? Beklentiler ne olmalıdır?

 

Burun estetiği ameliyatına karar verirken, öncelikle sebeplerinizi tahlil etmelisiniz. Belki sağlık problemleri belki de estetik sebepler sizin için geçerli birer gerekçe olabilir. Bunları seçeceğiniz başarılı bir doktor ile paylaşmalı ve süreci birlikte şekillendirmelisiniz. Doktor seçimi ise ameliyat kararı kadar önemli… Tecrübesi ve de bilgi birikimi ile size güven veren, ayrıca iletişiminizin kuvvetli olduğu bir doktor sizin için daha iyi sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Burun Estetiği Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın