Yeni Bir İmplantla Tanış: Çipli Meme Protezi

 

Son 10 ila 15 yıl içerisinde meme implantları teknolojisi hızla gelişiyor. Kadınlar yıllardır meme büyütme ya da şekillendirme istekleri doğrultusunda meme implantalarına talep gösteriyor. Baze bu kadınlar meme kanseri nedeni ile kayıp yaşamış kadınlar da olabiliyor. İşte teknoloji de her geçen gün kadınlara yardım etmek adına çabalıyor. Meme büyütme ve şekillendirmenin en sağlıklı ve en güvenli yolu tabi ki de meme implantlarıdır. Fakat bu kadar sağlıklı bir yöntemde bile bazı problemlerle karşılaşılmaktadır. O problemleri şöyle sıralayabiliriz:

 

Kanama ve enfeksiyon!

 

Silikon etrafında sıvı birikmesi ile karakterize olan seroma ve bazen ciddi sorunlara yol açabilen kapsül kontraksiyonu

 

Nadirende ola implantın doku içerisinde patlaması

 

Asimetrik şekle sahip olmaları nedeni ile döndükleri ya da kaydıklarında asimetri meydana getirmeleri

 

Sorunun olduğu yerde insan beyni kurcalıyor, arıyor, tarıyor ve bu sorunlara bir çözüm üretir.  Çipli meme protezi de bu çözümlerden biridir.  Çipli meme protezi bütün bu saydığımız sorunlara çözümdür. En önemli özelliği ise kendi üzerlerinde dijital bir kimlik kartı taşımalarıdır.  Nedir bu dijital kimlik kartı? İmplantın üzerinde bulunan bu çipler, implantın hacmini, şeklini, kabuk yapısını, üretim tarihini, üretim yerini ve seri numarasını içeren o değerli bilgileri taşır. Bu ne işimize yarar? Ameliyatın üzerinden ne kadar yıl geçerse geçsin göğüsün üzerine tutulan özel bir dedektör sayesinde bu bilgilere rahatlıkla ulaşılır. Bu bilgilerin yanı sıra ulaşılan bir diğer bilgi ise implant çevresindeki lokal vücut sıcaklığının derecesidir. Ameliyat sonrasında kanama ya da enfeksiyon meydana geldiğinden şüphelenildiğinde lokal ısının artışı sayesinde bu durum saptanabilir. Belki de ilerde bu sistem diğer sorunlar için de bir alarm görevi üstelenecektir. Ayrıca süper jel adını verdiğimiz bir dokudan üretilen bu implantlar meme dokusunun şeklini kolayca alır. Dolayısıyla herhangi bir asimetri sorununu da ortadan kaldırır.  Sistem FDA tarafından onaylıdır. Belirli bir üretim kalitesindedir. Dış yüzeyi de eski sistemlerde olduğundan daha farklıdır.

 

Meme estetiği olmak isteyen her kadın gönül rahatlığı ile estetik olabilir. Sorunlarla karşılaşma riski bu sistem sayesinde en aza indirgenmiştir.

 

Meme Büyütme <--- hakkında bilgi için tıklayın