Dermaroller; Son zamanda cildin korunması amacı ile en çok talep gören ürünlerden biri olan dönen silindir şeklinde bir alettir ve üzerinde sizin boyutunu sipariş verirken ayarlayacağınız küçük iğneler yer almaktadır. Cildi uygulanarak küçük mikro delikler açılır ve deri altına uygulanmak istenen etkili maddeler ve kremlerin daha iyi şekilde cildin altına geçmesini sağlayan bir uygulamadır. Dermaroller kullanıldıktan sonra açılan mikro delikler üzerine ne sürülürse sürülsün cildin alt tabakasına kadar kolay bir şekilde ulaşır ve etkisini daha kısa sürede ortaya çıkarır.

 

Özellikle Yaşlanan ve yaşlanma sebebi ile lekelenen çeşitli sebeplerle çatlayan, kırışan yezın veya kış aylarında kuruyan hasar gören cilt yüzeyini uyararak onarması için genellikle uygulanmaktadır. Dermaroller tgercihi yapılırken mutlaka iğnenin boyu iyi belirlenmelidir. Eğer yüz bölgesine dermaroller alınacaksa iğne boyutu en küçük olanını seçmek daha iyi bir seçenektir.

 

Dermaroller Ne İşe Yarar?

 

Dermarollerin en çok tercih edildiği alan yüz bölgesidir. Sivilce ve izleri başta olmak üzere deri çatlakları, göz altı torbaları ve morlukları gibi en çok can sıkan sorunlarda ve cilt lekeleri, yoğun saç kaybı sorunları gibi sorunlarda tercih edilmektedir. Dermaroller yüz, el, ayak, sülulit olan bölgelerde sıklıkla uygulanabilir. Faydaları ise;

 

Yaşlı ve yıpranmış olan cildin hücrelerini eski haline getirir

 

Kan dolaşımını arttırır ve kırışıklıkların önüne geçer

 

Ölü hücrelerin atılmasında yardımcı olur cilt daha hızlı yenilenir.

 

Cildin üst kısmına sürülen ürünlerin cildin altında daha etkili olmasına yol açar

 

Yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır

 

Deri çatlakalarını çözüm olur

 

Toplamda 192 adet küçük mikro iğneye sahip dermaroller cilde uygulandığında küçük delikler oluşturarak bu bölgede tahrişe sebep olur ve vücut bu bölgeyi hemen onarmak için yeni hücreler gönderir. Eğer dermaroller uygulandıktan sonra kullanacağınız ürünler, kırışıklığa karşı, cilt lekeleri için kullandığınız krem veya benzeri ürünler ise  daha fazla etki göstererek cilt sorunlarının yok olmasını sağlar.