Zamanın meydana getirdiği etkileri geriye döndürmek...

Cerrahiye ihtiyaç duyulmadan yapılan yumuşak doku dolgularının müthiş kombinasyonları ile gözaltındaki çökmeler ve renk koyuluklarının silinmesi, gülme çizgileri, yanak ve çene sarkmalarının tedavisi, elmacık kemiklerindeki dolgunluğun yeniden kazandırılması ve küntleşip konturunu kaybetmiş çene hatlarının tekrar oluşturulması...

Son dokunuş olarak Dolgu ile yorgun ve kırışmış gözkapaklarının açılması, alın kırışıklıklarının yumuşatılması ve  göz kenarı çizgilerinin (kaz ayakları) açılması... 

Ofis şartlarındaki kısa süreli işlemler ile, bir öğle arası molasında bile, artık bunların hepsi mümkün... 

“Sıvı Yüz Gençleştirme”nin cerrahi yüz germeden farkı nedir?

 

Bu bir cerrahi işlem değil bir enjeksiyon yöntemidir. “Sıvı Yüz Gençleştirme” tamamıyla lokal anestezi altında klinikte gerçekleştirilen, cerrahi olmayan bir uygulamadır. Yumuşak doku dolgularının kişiye özel kombinasyonları ile tüm yüz bölgesi tek seferde gençleştirilir. Bu işlem yaşlanma belirtileriniz ve estetik amacınıza göre size özel farklı kombinasyonlarda sunulmaktadır. Uygulama yaklaşık 60-90 dakika sürmektedir ve sonucu anında gözlemleyebilirsiniz. Çok hafif bir morarma ve şişlik oluşma riski vardır ancak uygulamadan 24-36 saat sonrasında tamamen doğal bir görünüme kavuşmuş olursunuz ve cerrahi uygulamada olduğu gibi herhangi bir yara izi oluşmaz.

 

Cerrahi uygulamalardan çok daha ucuzdur. Toplam fiyat cerrahi uygulamanın yaklaşık ¼’ü kadardır ve yüz germe ameliyatları ile karşılaştırıldığında oldukça ucuzdur.

 

Cerrahiden daha güvenlidir. Cerrahi bir operasyon olmadığından, “Sıvı Yüz Gençleştirme” doğal olarak daha az riskli bir uygulamadır. Cerrahi yüz germe operasyonu uzun bir risk listesine sahipken “Sıvı Yüz Gençleştirme” uygulamasının en olası ve yaygın riski hafif morluklar ve şişlik olacaktır.

 

Sonuçlar çok etkileyici ama cerrahi operasyon kadar iddialı değildir. Doç.Dr. Hakan Kerem gibi enjeksiyon uygulamalarında uzman biri tarafından yapılan “Sıvı Yüz Gençleştirme” işlemi olağanüstü sonuçlar verebilir ancak şüphesiz bu sonuçlar cerrahi yüz germe işlemi kadar başarılı olamayacaktır. Eğer yaşlanma belirtileriniz çok ciddi boyutlarda ise, cerrahi uygulamalar en iyi seçim olabilir. Ancak bu gibi durumlarda bile her zaman kendiniz için en iyisini tercih etme şansınız vardır. Eğer yaşlanma belirtiniz gevşemiş ve sarkmış bir boyun ise o zaman cerrahi yüz ve boyun germe tartışmasız en iyi seçenek olacaktır. Çünkü “Sıvı Yüz Gençleştirme” işlemlerinin uygulanamadığı tek yer boyun bölgesidir.

 

Sonuçlar geçicidir. Çoğu hastada cerrahi yüz germe operasyonunun etkileri 10 yıl kadar sürmekte iken “Sıvı Yüz Gençleştirme” uygulamasının 1-1.5 yılda bir tekrarlanması gerekir. “Sıvı Yüz Gençleştirme” anestezi gerektirmez ve hiçbir bir iyileşme süreci yoktur, bu yüzden tekrar edilmesi ihtiyacı pek çok kadın ve erkek tarafından önemli bir etken olmamaktadır.

“Sıvı Yüz Gençleştirme” uygulaması ile tedavi edilebilen en yaygın yaşlanma belirtileri nelerdir?

 

Alın kırışıklıkları, kaşlarda sarkma ve yorgun gözler. Dolgu derin kırışıklık ve çizgileri azaltmak, sarkık kaşların ve ağır göz kapaklarının yarattığı yorgun ifadeyi hafifletmek amacıyla göz ve kaş çevresindeki gerilmiş kasları rahatlatmada kullanılır. Kadınlarda ortalama kullanılan doz 30-50 ünite, erkeklerde ise 50-85 ünitedir.

 

Gülme çizgileri (Nasolabial Folds). Gülme veya gülümseme çizgileri Juvaderm veya Restylane gibi yumuşak doku dolguları kullanılarak yumuşatılır. Genellikle 2-3 ml. şırıngalık uygulama orta ve şiddetli kıvrımlar için gerekmektedir.

 

Marionette çizgileri. Juvaderm Ultra veya Restylane uygulaması ile ağız ve çenenin alt kısmı yeniden oluşturularak marionette çizgileri yumuşatılır. Genellikle tek şırıngalık bir uygulama bu bölge için yeterlidir.

 

Çene ucu, çene hattı ve yanak sarkmaları. Bu bölge marionette çizgileri gibi ilk defa dolgu enjeksiyonu yaptıran hastalar tarafından genellikle göze çarpan derin gülümseme çizgileri olmasından dolayı göz ardı edilir. Çene ucu ve alt dudak arasındaki oyuk da yaş ilerledikçe belirginleşir ve yanak daha da genişler, çene hattı genç ve düz çizgisini kaybeder. 1 ml. veya 2 ml. şırıngalık dolgu uygulaması genç görünen bir çene ucu ve çene hattı oluşturur. Bu şekilde kolaylıkla gizlenebilen yanak sarkmaları için de oldukça başarılı bir yol kaydedilebilir. Juvaderm Ultra Plus veya Radiesse genellikle  bu bölgede oldukça başarılı uygulamalardır ve yanak sarkmalarının ağırlığına bağlı olarak genellikle 1-2 ml. şırıngalık uygulama gerekli görülmektedir.

 

Elmacık kemikleri. Yaşlandıkça yüzdeki yumuşak dokular eriyip çökmektedir. Bu da elmacık kemiklerimizin ortaya çıkmasına ve yüzün genç kalp(üçgen) şeklindeki görünümünden yaşlı kare şeklindeki görünüme değişmesine neden olmaktadır. Enjekte edilebilir dolgular kullanılarak elmacık kemiğine doğal hacmini geri kazandırıp böylece yüz şeklinin eski kalp(üçgen) görünümüne geri gelmesini sağlamak yılları geri getirmenin en iyi yöntemlerden biridir. Elmacık kemiğinin büyütülmesi daha genç görünmenin ve hissetmenin en incelikli yollarından biridir. Ayrıca elmacık kemiklerine hacmin geri kazandırılması yanakların ve çene altının gerginleşmesini sağlar ki bu da “Sıvı Yüz Gençleştirme” uygulamasının neden en önemli adımı olduğunu gösterir! Juvaderm Voluma Doç. Dr. Hakan Kerem’in yanaklar için en çok tercih ettiği üründür. Çünkü gerçekten mükemmel bir kaldırma etkisi ve elmacık kemiklerinde oldukça hoş bir görüntü sağlar.

 

Gözaltı çukurlukları. Yaş ilerledikçe hem erkek hem de kadınlarda ilk dikkat çeken şey muhtemelen gözaltında oluşan renk koyuluğu ve çukurlaşmadır. Bazı kişiler bunu 20’li yaşların sonlarına doğru bile fark edebilirler. İyi olan taraf ise Juvaderm Ultra veya Belotero gibi yumuşak dolgu maddeleri ile bu durumu tedavi etmenin oldukça kolay olmasıdır. Tek şırıngalık bir dolgu uygulaması her iki gözaltı çukurlarını tedavi etmede yeterli olacaktır. Ancak en iyi sonuç toplamda 2-4 şırıngalık uygulama ile aynı anda tüm elmacık kemiklerinin ve gözaltının tedavisi ile elde edilecektir.

 

Şakak Çukurlukları. Şakak çukurları daha genç bir görünüm sürecinde genellikle önemsenmez, ancak yaşlı yüz bir ifadesine aslında çok önemli katkıları vardır. Şakak bölgesi tıpkı yanaklar gibi oldukça sönük hale gelebilir. Bu yüzden hacmin geri kazandırılması yanaklardaki kadar etkili olmaktadır. Her bir şakak bölgesi için Radiesse veya Juvaderm Voluma 1 ml. şırınga genellikle gözle görülür bir fark yaratmak için yeterli olacaktır.

 

“Sıvı Yüz Gençleştirme” uygulamasından ne kadar süre sonra gözle görülür sonuçlar elde edilir?

Sonuçları anında fark edeceksiniz. Ancak ürün 1-2 hafta sonra yumuşayıp yüze oturacak ve zamanla daha iyi bir görünüm elde edeceksiniz.

 

 “Sıvı Yüz Gençleştirme” etkisi ne kadar süren bir uygulamadır?

Bu sorunun cevabı kullanılan özel kombinasyonlara bağlı olarak değişmemektedir.

 

DOLGU UYGULAMALARI

 

 

DOLGU UYGULAMALARI