El gençleştirme; işlemi uygulanacak kişiler öncelikle ellerde yaşlanma görüntüsü görenler olmalıdır. Yaşın ilerlemesine de bağlı olarak gerçekleşen el yaşlılığına bazı tedavi yöntemleri vardır. Bu yazımızda sizlerle nasıl bir şekilde el gençleştirme işlemi uygulatabileceğiniz konusuna değineceğiz. İnsanlar birbirleri ile yüz yüze iletişime geçerken mutlaka birbirlerinin ellerine dikkat ederler. İlk göze çarpan yerlerden birisi de ellerdir. Ellerimizin kötü görünmesi hem bizi hem de iletişim kurduğumuz insanları rahatsız etmektedir. El gençleştirme işlemi ise bu gibi durumlarda ele uygulanan, zorunlu olmayan bir işlem olup son derece basit ve acısız bir yöntemdir.

 

El Gençleştirme Nasıl Yapılır?

 

Peki bu değindiğimiz el gençleştirme işlemleri nasıl yapılır? İşte şimdi tam da bu konuya değineceğiz. Deriyi nemlendirmek için yapılan işlemler zamana bağlı olarak kuruyan deriyi nemlendirme ve deriyi güçlendirme amacıyla yapılmaktadır. Saf hyaluronik asit enjeksiyonu uygulanmaktadır. PRP işlemleri ise hastadan alınan kandaki büyüme faktörleri çıkarılarak saf hale getirilir. Saf hale gelen bu kan deri altına enjekte edilmektedir. Bu sayede bireyin derisinin kendini yenilemesi sağlanır. Bunların haricinde kimyasal soyma işlemi ise şöyle yapılır: El derisi seyreltik asitlerle soyulur ve lekeler kaybolur. Dolgu işlemlerinde ise hyaluronik asit kullanılır. Yağ enjeksiyonları adını verdiğimiz işlemlerde vücuttan alınan yağ dokusu bazı uygulamalardan geçirilir ve el sırtın aktarılır. Bu yağ dokusu sayesinde yumuşaklık sağlanmakta, dokunun içinde barınan kök hücrelerin kendini yenilemesi sağlanmaktadır. Saydığımız uygulamalar dışında da işlemler vardır. Örneğin mikro abrazyon bunlardan birisidir.

 

El Gençleştirme İşlemi Ne Kadar Sürer Ve EL Gençleştirme İşlemi Ağrılı Mıdır?

 

Yağ enjeksiyonu adını vermiş olduğumuz işlem 1 saat süre zarfı içerisinde gerçekleşmektedir. Diğer bahsettiklerimiz ise ofis şartları altında yarım saat almaktadır. Yapılan işlemler acı ve ağrılı değildir.