Erkeklerde burun estetiği ameliyatının ayrıcalıkları nelerdir?

 

Erkeklerde burun estetiği ameliyatında özellikle üzerinde durulması gereken noktalar vardır. Kadınlara nazaran daha farklı bir şekillendirme süreci söz konusu olmaktadır. Seçeceğinizin uzmanın tecrübe ve bilgisi doğrultusunda özel detaylar üzerinde durulur. Erkeklerde burun sırtında oyulma yapılmaz. Burun düz olmalıdır ve hatta bazı profillerde küçük bir kemerin bırakılması tercih edilir. Çünkü bu daha erkeksi ve daha doğal bir görünümün elde edilmesi anlamına gelecektir. Ayrıca burnun ön görünümünde de çok fazla inceltmeye gidilmez. Kadınlarda bu noktada inceltilme yapılırken, erkeklerde bu uygulama tercih edilmez. Bu yüzden de erkeklerde burun estetiği ameliyatı farklı bir planlama sürecini gerektirir.

 

Horlama şikâyeti olan kişilere burun estetiği ameliyatı önerilebilir mi?

 

Horlama şikâyeti nefes alma problemine bağlı bir durumdur. Burun kemik, kıkırdak ve deri doku özellikleri ise karmaşık bir yapıya sahiptir ve nefes alma problemlerinizin sebebi olabilir. Bu bölümlerin her biri nefes almada etkili birer fonksiyona sahiptir ve oluşacak bir problem nefes almanızı da etkileyebilir. Bu yüzden de burun estetiği ameliyatı gerekli görülebilir. Kısacası horlama şikâyetinizin çözümü burun estetiğinde olabilir. Bunu uzman bir hekim ile görüşerek netleştirebilirsiniz.

 

Buruna estetik bir müdahale etmeden nefes alma şikâyetleri giderilebilir mi?

 

Burun estetiği yapılmadan nefes alma problemlerine yönelik bir operasyonun gerçekleştirilmesi mümkündür. Ancak genellikle bu iki operasyon bir arada gerçekleştirilmektedir. Burun ameliyatı sırasında, estetik müdahalelerin yapılması çok kolay bir iş haline gelir ve bu sebeple de genellikle burun estetiği isteği bulunan hastalar, iki operasyonu birlikte yaptırmaktadır.

 

Burun estetiği ameliyatı olduktan sonra istenilen sonuç alınamadığında yeniden ameliyat olunabilir mi?

 

Burun estetiği ameliyatı olduktan sonra, eğer istenilen sonuç elde edilemezse, yeni bir ameliyatın düzenlenmesi mümkündür. Bunlar genellikle revizyon burun estetiği ameliyatı olarak isimlendirilir. Bazen ise ne yazık ki ameliyat sonrası süreçte yaşananlar ameliyatın beklenen sonucu vermemesine sebep olabilir ve bu durumda revize gerekli olabilir. Burun estetiği ameliyatınızın detaylarını doktorunuz ile görüşmeli, eğer beklentilerinizi karşılamayan bir sonuç söz konusu ile revize ameliyatını tercih etmelisiniz.