Göğüs büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

 

Göğüs büyütme ameliyatları hormonal sebepler ya da doğuştan bazı sebepler ile göğüslerin normalden daha küçük kalması ve vücudun oranına uymaması halinde tercih edilen operasyonlardır. Genellikle silikon dolgu kullanılarak göğüslerin büyütülmesi sağlanır. Sıklıkla tercih edilen dolgu malzemesi silikon olsa da, bu konuda farklı seçenekler de mevcut olmaktadır. Öncelikle yapılan inceleme sonucunda, vücuda ve isteklere uygun olarak silikon büyüklüğü ve türü belirlenir. Bunun ardından ise operasyon sürecine geçilebilir.

 

Operasyon ne kadar sürer? Hastanede kalmak gerekli midir?

 

Ortalama olarak göğüs büyütme ameliyatı 1 saat kadar sürmektedir. Dolayısıyla hem operasyon süreci bakımından hem de iyileşme süreci bakımından hızlı sonuç veren bir ameliyattır. Bu durum da korkuların yersiz olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Hastanede kalma süresi sadece 1 gündür. Ameliyatın ardından 6 saat sonra sıvı gıdalar alınmaya başlanabilir ve normal yaşama dönüş de bununla birlikte başlar.

 

İyileşme sürecinde hastalar neler yaşar? Ağrı olur mu? Özel bir sutyen giyilmesi gerekir mi? Ne kadar süre ile?

 

Hastalar iyileşme sürecinde basit ağrılar hissedebilir. Ancak bu ağrılar basit ağrı kesiciler ile kolayca kontrol altına alınabilir. Ağrıların temel sebebi ise derinin kesilmiş olmasıdır. Ameliyat sonrasında yorgunluk hissinin olması normaldir ve bu his 24 – 48 saatlik süreç içerisinde ortadan kalkacaktır. Ameliyat sonrasında göğüsleri saran bir sargı yapılır. 4. günden sonra ise bu sargı çıkarılabilir ve meme bedenine uygun olarak sporcu sutyeni kullanılmaya başlanır. 3 hafta süresinde tüm gün, sonraki 3 hafta süresince ise sadece gündüzleri giyilmesi önerilir.

 

Meme protezi ameliyatı olan hastalar normal yaşamlarına ne kadar süre içinde dönerler?

 

Genellikle meme protezi ameliyatı olan hastalar için normal yaşama dönüş süresi 1 – 2 hafta olabildiği gibi 2 gün de olabilmektedir. 1 gece hastanede konaklamanın ardından işe dönüş mümkün olmaktadır. Ancak en iyi sonuçların elde edilmesi için pek çok konuda özen göstermek gerekiyor. Ağır yük kaldırmamak, sportif faaliyetlerden uzak durmak ve benzeri pek çok detay, ameliyattan istediğiniz sonuçları alabilmenizi için önemlidir.

 

Göğüs Büyütme Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın