1.  

Göğüsleri küçük olan bir kişi cerrahi girişim dışında başka yöntemlerle (ilaçlar ya da enjeksiyon yöntemleri) göğüsleri büyütebilir mi?

 

Anestezi almak, çeşitli komplikasyon ve yan etki riskleri ve iyileşme süreci bazen göğüslerinden şikayetçi olan bayaları korkutuyor ve buna alternatif olarak farklı yöntemler aranıyor. Bu konuda tercih edilebilecek en cazip yöntem ise Aquafilling adı verilen uygulamadır. Bu uygulama ile göğüs altına dolgu malzemesi enjekte edilir. Bu sayede göğüslerin belli bir oranda büyümesi sağlanır ancak yine de cerrahi yöntemler kadar etkili olduğunu söylemek mümkün değildir.

  1.  

Göğüs büyütme ameliyatı en erken kaç yaşında yapılabilir?

 

Göğüs büyütme ameliyatı olmak isteyen kişinin, öncelikle göğüs gelişimini tamamlaması beklenmelidir. Yani en azından 18 yaşına gelmiş kişilerin göğüs büyütme ameliyatına izin verilir. Bunun yanı sıra belirtmek gerek ki, herkesin fiziksel ve psikolojik gelişimi aynı yaşta tamamlanmaz ve bazen bu yaş 18’den fazla olabilir. Bu yüzden de bu tür bir kararın özenle alınması gerekir.

  1.  

Meme protezi taşıyan bir kişi hamilelik, doğum ve emzirme süreçlerinde sorun yaşar mı?

 

Hamilelik, doğum ve emzirme süreçlerinin anne olmaya, anne sütüne bir engel teşkil etmediği kanıtlanmıştır. Hamilelikte de sonrasında da protezlerinizi doğal bir memeymiş gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bebeğiniz için de sizin için de bir sorun teşkil etmeyecektir. Bu konuda doğrudan bir ilişki tespit edilememiştir. Yani söz konusu silikon protezlerin hamilelik ile birlikte çıkartılması gibi bir durum söz konusu değildir.

  1.  

Meme protezi taşıyan bir kişi protezini belli aralıklarla değiştirmeli midir? Protezin ömrü ne kadardır?

 

Protez değiştirme mümkün olsa da, pek karşılaşılan bir durum değildir. Bazen halk arasında 10 yılda ya da 5 yılda bir değiştirilmesi gerektiği gibi söylemler ile karşılaşılabilir ancak, deforme olmadığı sürece meme protezleri oldukça uzun ömürlü olmaktadır. Hatta bu süre çoğu zaman ömür boyudur. Kısacası, özel bir durum ortaya çıkmadıkça ve deformasyon oluşmadıkça neredeyse ömür boyu protezlerinizi kullanabilirsiniz. Buradan da anlıyoruz ki, neredeyse ömür boyu kullanılan bir protezin doğal sınırlar içerisinde üretilmiş olmaması mümkün değil.

 

Meme Büyütme Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın