İnfrasonic Lipomatik Liposuction

 

Teknolojinin yağlar ile savaş konusunda bize sağladığı yeni bir silah olan İnfrasonic Lipomatik Liposuction, sizlere tüy kadar hafif olabilme avantajını sunuyor. Klasik Liposuction, kanüllerin ileri geri hareketlerle fazla yağlar vakumlanarak vücuttan alındığı bir yöntemdir. Dolayısıyla işlem sonrası vücutta daha fazla ağrıya neden oluyordu. Oysa bu yöntem ile yağların daha rahat alınması sağlanırken sıkılaşma da mümkün olmaktadır. İnfrasonic Lipomatik Liposuction’u klasik yöntemler ile kıyasladığımızda birçok açıdan çok daha üstün olduğunu rahatça görebiliriz.

 

Peki, hangi konularda İnfrasonic Lipomatik Liposuction, klasik yöntemden daha üstündür?

 

Titreşim hareketleri ile yağları aldığı için dokuda herhangi bir hasar meydana getirmez.

 

Titreşim hareketleri klasik liposuctiondan daha kontrollü bir yağ alımına imkan sağlar.

 

Yağlar arasındaki bağlarda ve ciltte; sıkılaşma gözlemlenir ve buna bağlı olarak toparlanma yaratır.

 

Kanülü ileri geri hareket ettirmek gerekmediği için uygulayan kişi için bir zorluk oluşturmaz.

 

Kanül yağ dokusu dışına çıkartıldığında kendini durdurduğu için iç yaralanmalara sebebiyet vermez.

 

İşlemin uygulandığı bölgede endorfin salınımı meydana getirdiği için genelde ağrı ön planda hissedilen bir durum değildir.

 

Oluşan ödem ve morarmalar klasik yönteme kıyasla çok daha azdır.

 

Kişi daha çabuk günlük aktivitelerine dönebilir, sosyal yaşantısından geri kalmaz.

 

İnfrasonic Lipomatik Liposuction özellikle de gıdı, göbek, uyluk içi ya da kol içi gibi bölgelerde yani cildin sarkmaya son derece meyilli olduğu bölgelerde büyük bir avantaj sağlar.

 

Cildin gevşemiş ve sarkmış olduğu bölgelerde de toparlanma meydana geldiği gözlemlenmiştir.

 

Klasik liposuctionda dar bölgelere uygulama yapılmasının bir yararı görülmezken İnfrasonic Lipomatik Liposuction’da ayak bileği ya da alt bacak gibi bölgelerde de verim alınabilir.

 

“İnfrasonic Lipomatik Liposuction” işlemi nasıl yapılıyor?

 

İnfrasonic Lipomatik Liposuction işlemi esnasında verilen sedasyon anestezisi kişide rahatlama hissi de yarattığı için bu işleme güldüren liposuction adı da veriliyor. İşlem bu şekilde uygulanabileceği gibi az bir bölgeye uygulanacağı zamanlarda lokal anestezi de tercih edilebiliyor. Kanüllerin giriş deliklerine eriyen dikişler atılıyor ve bu dikişler pansuman gerektirmiyor. İşlem ağrısız ve sızısızdır. Birçok liposuction uygulamasında istenmeyen yanetkiler mevcutken bu yöntem son derece güvenlidir. Bu yöntemle yaklaşık 12 litreye kadar yağ alımı mümkündür. Kan damarlarına ve sinirlere zarar verme ya da kasları yırtma gibi bir sorunla kesinlikle karşı karşıya kalınmaz. Lipomatik infrasonik teknolojisi kullanılarak o bölgeye ait kolajenin yapılandırılması ile birlikte o bölgenin doğal bir şekilde sıkılaşması sağlanır ve sarkmaların önü kesilir.

 

Uygulama sonrasında sizi bekleyenler hakkında sizleri biraz bilgilendirelim:

 

İnfrasonic Lipomatik Liposuction sonrası iyleşme dönemi oldukça hızlı seyreder. Uygulama yapılan alan eğer küçük bir alan ise kişi o gün işlemden sonra sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir ve çalışabilir. Yalnızca baskılı bir korse kullanması tavsiye edilir. 20 gün korseyi ya da baskılı giysiyi kullanması yeterli gelecektir. Kişi uygulamadan bir gün sonra duş alabilir.  İnfrasonic Lipomatik Liposuction işlemi sonrası incelme her geçen gün kendini daha da çok belli eder. İki ya da dört hafta sonunda istenilen sonuca ulaşıldığı gözlemlenmiştir. İncelme tam olarak kendini gösterdiğinde ise uygulamanın üzerinden 2-3 ay geçmiş olur.

 

Liposuction <--- hakkında bilgi için tıklayın