Yüz şeklimiz her zaman için güzelliğin ve çekiciliğin sembolü olmuştur. Altın oran kavramının yanı sıra yüzde tam bir estetik görüntünün bulunması kişinin öz güvenine katkı sağlamaktadır. Çene, yanak ve yüzün tamamının birbiri ile uyumlu olması ve oranının altın oran değerinde olması kişiyi güzel kılan durumlardan birisidir. Bu noktada Hollywood yanağı olarak bilinen yüz şekli son yıllarda estetik kaygısının artış göstermesi ile karşımıza çıkmıştır. Dünyada ve ülkemizde birçok kişi altın orana ulaşma için yanak estetiği operasyonuna yönelmekte ve çekici bir görüntüye ulaşmaktadır. Bu yazımızda sizler için bu estetik yöntemi nedir, nasıl uygulama yapılır, ameliyat sonrası dönemde nelere dikkat edilmelidir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde Hollywood yanağı nedir, kimlere uygulanabilir, işlem nasıl gerçekleştirilir merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

 

Yanak Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

 

Yanak estetiği operasyonuna baktığımızda herhangi bir iz bırakmadan işlem yapıldığını görmekteyiz. Bölgeye operasyon ağız içi ve yanak bölgesinden yapılmaktadır. Bu bölgeden bir santimlik kesiler alınarak işlem yapılmaktadır. Burada ki kesi bölgelerinden fazla yağlar alınır ve yanak estetiği tamamlanmış olur. Ortalama olarak işlem 30 dakika sürmektedir ve kişi lokal anestezi altında işleme alınır. Oldukça basit bir işlem gibi dursa da son derece titizlikle yapılması gerekmektedir. Uzman bir doktor eşliğinde steril bir hastanede işlem gerçekleştirilmelidir.

 

Yanak estetiği Operasyonun ardından, kişi ilk iki gün sıvı beslenmelidir. Ağız içindeki dikişlere dikkat edilmeli ve mikrop kapmaması için gerektiği tedaviler yapılmalıdır. Ortalama olarak 1 haftanın sonunda kişi gündelik hayatta dönüş yapabilir. Tam olarak sonucu görebilmek için 3 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. 3 haftanın sonunda yapılan operasyon %90 oranında sonuca ulaşır. Yüzde onluk süreç ise 1 ayın sonunda tamamlanır.