Birçok kişinin korkulu rüyalarından birisi yaşlanmaktır. Cildin zaman içinde nemini kaybetmesi, güneşin zararlı etkilerinin kendini ciltte göstermesi, kötü beslenme, stres ve hücrelerin yenilenmemesi ile birlikte yaşlılık kendini ciltte gösterir. Cildin parlaklığını geri kazanmak bununla birlikte nem oranını arttırmak adına jalupro gençlik serumu geliştirilmiştir. İsviçreli bilim adamları tarafından geliştirilen bu serum sayesinde yaşlılık belirtileri silinirken cilt kaybettiği nemi yeniden kazanır.

 

Jalupro Gençlik Serumu Ne İçin Kullanılır?

 

Gençlik serumu olarak bilinen jalupro serumu en çok kırışıklıklar için kullanılmaktadır. Bununla birlikte göz çevresinde oluşan kırışıklık ve bölgede ki sönüklük için tercih edilir. Göz çevresinin daha gergin olması sağlanırken bununla birlikte göz çevresi ışıltısı yeniden kazanılır. Yüz bölgesinde, dekolte bölgesinde ki hafif çizgi şeklinde ki kırışıklıkların giderilmesi için tercih edilir. Cildin kaybettiği nemi geri kazanması için kullanılır. Bununla birlikte nemli ve sağlıklı bir görüntü yakalamak için tercih edilir.  Cildi besler, boyun bölgesinde ki sarkmaları düzeltir, akne ve yüzde ki güneş lekesi, yara lekesi ve çil lekesinin tedavisinde tercih edilir.

 

Jalupro Gençlik Serumu Nasıl Uygulanır?

 

Gençlik serumunun uygulanma yöntemi mezoterapi ile benzerlik göstermektedir. İlk olarak uygulanacak alanlar belirlenir. Ardından bu bölgelere ince iğneler yardımı ile serum takviyesi gerçekleştirilir. İşlem sadece cildin üst tabakasına yapıldığı için büyük bir ağrı yaşanmaz. Ancak bu noktada bölgeye uyuşturucu kremler sürülerek uygulama yapılır. Belirli aralıklar ile cildin ihtiyaçları doğrultusunda jalupro gençlik serumu uygulaması yapılır. Uygulama ortalama olarak 15 dakika ile 30 dakika arasında sürmektedir. Uygulama yapılacak bölge, kırışıklıkların boyutu, durumu süreyi burada belirleyen kriterdir. Bu kriterler aynı zamanda kaç seans uygulama gerektiğini de belirler. Ortalama olarak 1 yıl ciltte etkisini sürdürür.