Vücudumuzda çeşitli sebepler ile ameliyat gerekli olabilir ve istediğimiz görünüme sahip olmak için bu tür yollara başvurabilirsiniz. Özellikle oldukça kilolu insanların çokça kilo verişi, vücutta hoş olmayan görüntülere sahne olabilir. Şöyle ki; şüphesiz ki kilo vermek daha sağlıklı bir birey olmak kişi için doğru ve güzel bir hareket olacaktır ancak dolgunluk ile gerginleşen cilt, kilo vermenin ardından buna uyum sağlayamayarak sarkma yapabilir. Bu durum da göze hoş görünmeyebilir. Kol, bacak, karın, meme ve benzeri pek çok noktada germe ameliyatları ile bu tür sorunlar ortadan kaldırılabiliyor. Özellikle merak edilen bacak germe ameliyatı da aynı mantık ile uygulanır ve derinin çok daha gergin durması sağlanır.

İzsiz bacak germe ameliyatı konusuna gelecek olursak, bu tür ameliyatların izsiz bir sonuç ile gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Kol ve bacakların iç kısımlarında çizgi şeklinde gözle görünür bir iz olacaktır. Belki ameliyat süreci tamamlandıktan sonra, yeni bir uygulama ile izlerin silinmesi mümkün olabilir ama bunu ayrı bir operasyon olarak düşünmek gerekir. Doğrudan bacak germe ameliyatının iz bırakmadan gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Çünkü neşter ile açılan kesilerin iz bırakmaması mümkün olmayacaktır. Bu noktada en önemli sorun ise kişinin vücudundaki sarkmalardan mı daha fazla rahatsızlık duyduğu, yoksa ameliyat sonrasında ortaya çıkacak olan izlerden mi rahatsızlık duyacağıdır. Buna göre bacak germe ameliyatı kararı verilebilir.

Ameliyat sürecinden bahsetmek gerekirse, işlem genel anestezi altında gerçekleştirilir. 2 – 3 saat süren operasyonun ardından 1 gece hastanede yatmanız gerekebilir. Ayrıca ödem ve kanaların önlenmesi için bandaj uygulaması yapılacaktır. Hatta ameliyat sonrasındaki 3 hafta bacağı tamamen saran çorap şeklinde bandaj kullanmanız gerekebilir. Ameliyatın ardından 3 – 4 günlük bir süre sonunda günlük yaşamınıza dönüş yapabilir ve işe devam edebilirsiniz. Ancak bacaklarınızı mümkün olduğunca fazla ve zorlayıcı hareketten korumanız gerekmektedir. 2 ayın ardından ise ameliyatın tüm olumsuz etkileri ortadan kalkmış olacaktır. Yani yaşantınıza vücudunuzdan çok daha memnun bir şekilde devam edebilirsiniz. Unutmayın ki iyi bir hekime danıştığınızda harika sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.