Her kadın için görünüşü önemlidir. Ancak bu önem her şeyden önce kişinin kendi mutluluğuna bağlı olarak gelişir. Yani kişinin mutlu olacağı görünüme sahip olması, daha güzel bir yaşama sahip olmasını da sağlar. Bayanların sağlık ya da görünüme bağlı olarak çeşitli sebepler ile göğüslerinden şikâyetçi olması ise gayet doğaldır. Peki, meme dikleştirme ameliyatı nasıl olur ve izsiz meme dikleştirme ameliyatı mümkün müdür? Öncelikle şunu belirtmek gerek ki ameliyatın izsiz sonuçlar ortaya çıkarması mümkün olmakla birlikte, herkeste aynı sonucu vermeyecektir. Ağrı olup olmamasından iz kalıp kalmamasına kadar tüm sonuçlar, uygulama türü ve kişisel detaylar tarafından belirlenir.

 

Örneğin meme dikleştirme ameliyatında farklı yöntemler söz konusudur ve kişiye göre uygun olan yöntem ile dikleştirme yapılır. Bazı durumlarda büyütme işlemi de dikleştirme ile birlikte gerekli olabilir. Yağ transferi gibi bir uygulama ile vücudun farklı bölgelerinden alınan yağlar memeye destek oluşturabilir. Diğer taraftan memelerin taşıyıcı bağları olan fasyanın gerdirilmesi ile memelerin dikleştirilmesi söz konusu olabilir. Her uygulama, tüm detayları ile şekillendiğinde uzmanınız size iz olup olmayacağı konusunda fikir verebilir. Diğer taraftan kişisel bazı özellikler de bu durumda etkili olur. Hem ameliyat sonrası ağrı olup olmaması hem de ciltte iz kalıp kalmaması, cildin sert ay da yumuşak olmasından rengine kadar farklı özelliklerden etkilenerek ortaya çıkar.

 

Ameliyat sonrası süreç ise şöyle gelişecektir; ameliyat sonrası pansuman ve bandaj yapılacak, şişlik ve ödemi engellemek için ise medikal sütyen önerilecektir. Bunun 6 – 8 hafta kadar kullanılması gerekir. Ameliyatın ardından 1 hafta sonrasında günlük yaşamınıza ve işinize dönebilirsiniz. Ortalama olarak ise 2 – 3 aylık bir süreç içerisinde meme şekliniz tam olarak oturacaktır. Bu şeklin ise uzun süre muhafaza edilmesi mümkün. En önemli şekil bozucu etken kilo alıp verme gibi durumlar olacaktır. Bu yüzden ameliyat sonrası düzenli ve sağlıklı yaşamı benimsemeli, kendinize dikkat etmelisiniz. Bu durum aynı zamanda güzelliğinize güzellik katacak, ayrıca daha sağlıklı bir bedene sahip olmanızı da sağlayacaktır.