1.  

 

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan teknikler nelerdir?
 

Meme büyütme ameliyatı söz konusu olduğunda, oldukça farklı teknikler söz konusu olabiliyor. Bunlardan en çok tercih edileni, meme alt kısmının göğüs kafesine kavuştuğu bölgenin biraz üzeridir. Bu nokta ayakta dururken izin görünmediği, olası bir kanama kontrolünün rahat yapılabildiği ve ameliyat sahasının en iyi gözlemlendiği noktadır. Diğer taraftan meme ucu çevresindeki koyu renkli derinin alt sınırı ve de koltuk altı da tercih edilen bölgelerdir ve her biri farklı bir teknik olarak değerlendirilir.

  1.  

 

Protezin patlaması vücuda sızıntı yapması gibi bir olasılık var mı?

 

Günümüzde kullanılan ve tercih edilen protezler patlama yapmamaktadır ve içinde yapışkan molekülü olanlar ise bıçakla kesilse dahi sızdırma yapmamaktadır. Bu sebeple, bu tür bir risk söz konusu olmamaktadır. Ayrıca uçakta protezlerin patlayacağı gibi asılsız bir bilgi de halk arasında yayılmış durumdadır. Bu tür bir riskin de mevcut olmadığını, meme protezinin uçakta patlamayacağını belirtmek gerek. Doktorunuzdan detaylı bilgi alarak farklı çeşitlerde sunulan protez seçimini yapabilirsiniz.

  1.  

 

Koltuk altında ya da meme başından yapılan kesilerin sakıncası var mı?

 

Koltukaltı ve meme başından yapılan kesiler, farklı göğüs ameliyatı teknikleridir ve her hangi bir sakınca söz konusu değildir. Bu tekniklerin küçük farklılıkları mevcuttur ve bunlar ile ilgili detaylı bilgiyi ise doktorlarınızdan alabilirsiniz. Kesilerin iz kalma ihtimalleri, iyileşme süreleri ve kanamaya müdahale etme süreleri gibi bazı farklılıklara sebep olması mümkündür. Bunun yanı sıra, göğüs alt kıvrımından yapılan ameliyatlar, daha çok tercih edilmekte ve daha avantajlı bulunmaktadır. Bu tür ameliyatlarda sürecin kontrolü de daha kolay olacaktır. Buna bağlı olarak genellikle hekimlerin tercihi de bu teknik olmaktadır.

 

Hamilelik ve emzirme süreçlerinden sonra deformasyon olur mu?

 

Meme protezi çok anormal bir durum olmadığı sürece deformasyona uğramayacaktır. Hamilelik, doğum ve emzirme gibi süreçler ise meme protezine engel teşkil etmeyeceği gibi her hangi bir deformasyona da sebep olmaz. Hamileliğinizi, doğumunuzu ve de emzirme sürecinizi güvenli ve sorunsuz bir şekilde atlatabilir, doğallığı ile dikkat çeken meme protezinizi rahatça kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Meme Büyütme Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın