Microliposuction, çene, gıdı, boyun, dirsek, diz, iç uyluk ve ayak bilekleri gibi vücudun küçük ve özel bölgelerinde uygulanan yeni bir liposuction alanıdır.

Mikro lipo izole ve çok nazik bir uygulama olduğundan hemen hemen hiç şişlik ve morarma beklenmez ve neredeyse hiç rahatsızlık duymazsınız. Çoğu mikro liposuction uygulaması yağı eritmektense daha çok gevşek cildi sıkılaştırmayla ilgilidir ancak pek çoğu aslında bu iki uygulamanın birleşimidir. Mikro liposuction genellikle klinik ortamında lokal anestezi altında yapılabilir ancak daha konforlu bir deneyim yaşamak adına sedasyon anestezisi en iyi bir seçimdir.

“Mikro” kelimesinin kullanılması, iyileşme sürecinin ya da uygulamanın çok kolay olduğu anlamına gelmemektedir. Mikro liposuction, en uygun sonuç için detaylara büyük bir titizlikle yaklaşmayı ve bazı özel araçların kullanımını gerektiren son derece hassas ve üstün bir tekniktir. Cilt ve deri altı yağ katmanının ince olduğu bu bölgelerde, cerrahın deneyimi, özeni ve becerisi büyük önem taşımaktadır. Deneyimsiz ellerde oluşabilecek görünür kontur deformasyonları ile güzel bir sonuç arasında çok ince bir çizgi vardır.

Çoğu mikro liposuction ameliyatından sonra 4-6 hafta kadar bir korse giymek gereklidir. Tüm hastalarda ilk uygulama başladıktan birkaç ay sonra, 4-6 hafta aralıklarla bir kaç seans çeşitli cilt sıkılaştırma tedavileri yapılmaktadır.

 

Mikro Lipo uygulamasından sonraki iyileşme süreci nedir?

Mikro Lipo işleminden sonraki iyileşme süreci liposuction uygulamasının tüm diğer türlerine benzemektedir. Birçok hasta işine ve günlük yaşantısına işlem sonrasındaki 2-3 gün içinde dönebilir (yorucu bir aktivite yapmak hariç). Morluk ve şişlikler çok azdır ve cerrahi alanlarda biraz ağrı olsa da, bu rahatsızlık çok tolere edilebilir bir durumdur.

 

Mikro Liposuction uygulamasının maliyeti ne kadardır?

Micro liposuction ameliyatının maliyeti, kaç bölgede uygulama yapıldığına ve anestezi şekline bağlı olarak 2.500 – 10000 TL arasında değişmektedir. Microliposuction uygulamasının büyük çoğunluğu lokal anestezi altında yapılabilir ancak bazı hastalar sedasyon anestezisi altında yarı baygın olmayı tercih ederler, bu da elbette ki maliyeti artırmaktadır.