Mide Küçültme Ameliyatı yada Aşırı Kilo Verme Sonrası Vücut Germe Ameliyatı ve Sonrasındaki Süreç

 

Mide küçültme ameliyatı ile ya da diğer faktörlerle kilo verme deneyiminin sonucu hiçbir zaman insanı hayali kurulan sağlıklı ve fit görünüme kavuşturmaz. Bu kilo verme deneyimi sonucu derinin gevşeyip sarkması sıklıkla karşımıza çıkan durumlardan biridir. Cinsiyet erkek ya da kadın olsa da göğüsler aşırı sarkmış hatta deforme olmuş bir görünüme ulaşabilir. Meme uçları aşağıya doğru bir eğim gösterebilir. Göğüsler vücuda ya büyük kalabilir ya da küçük kalabilir. Asimetri durumları ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda ise göğüsler adeta bir kağıt gibi incelmiş, haliyle de yassı bir şekilde görünebilirler. Karın bölgesinde ve göbek altında muhtemelen bir sarkma durumu karşımıza çıkabilir. Karın yanları ise keseler halinde gözükebilir. Bu durum bel bölgesinde de değişmez. Koltuk altında, kollarda ve bacakların iç kısımlarında yine bir sarkma durumu hakimdir. Yüzde ise durum daha üzgün ve yaşlı bir ifadedir. Çünkü yüz hatları ve çizgileri belirginleşir. Bu vücut deformeleri estetik açıdan kötü gözüktüğü gibi birtakım sağlıksız durumlara da sebep olabilir. Örneğin sarkan derinin atında sürekli olarak bir terleme durumu meydana gelebilir. Bu durum da mantar gibi cilt hastalıklarına davetiye çıkarabilir.  Ayrıca bu rahatsız edici görünüm hareketlerinizi kilolarınız gibi kısıtlamaya devam eder.

 

Mide ameliyatı ne kadar sürer?

 

Kilo verme sonucu kilo dengelendikten sonra ve kilo verme eylemi durduğu zaman vücut germe uygulamaları için düşünülebilir. Vücut germe işleminden sonra kilo vermeye devam edilirse yeniden sarkma durumu meydana gelebilir. Vücut germe işlemlerinden sonra kilo alınır ise vücutta çatlaklar meydana gelebilir. Dolayısıyla kilonun her zaman korunması gerekir. Hasta ameliyattan hemen sonra işlemin neticelerini görmeye başlar. Fakat sonuçların kesin olarak ortaya çıkması yaklaşık bir ay sürebilir. Bu konu kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Hasta ameliyat olduktan sonra 1 ya da 2 gece hastanede gözetim altında tutulmalıdır. Ameliyattan sonra beslenmenize dikkat etmelisiniz. Günde en az 1,5 litre su tüketilmelidir. Ameliyat sonrası doktorun vermiş olduğu korse kesinlikle kullanılmalıdır. İzlerin geçmesi de yine kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu süreç 6 ay ila 1 yıl içerisinde değişiklik gösterir.

 

Bu yöntem kilo vermenize rağmen fit bir vücuda kavuşamadıysanız başvurmanızı önerdiğimiz estetik yöntemlerden biridir. Ameliyat sonrası mutluluğunuzda gözle görülür olacak. Hem sağlık açısından hem de estetik açıdan yararını göreceksiniz.