Karın germe ameliyatlarıvücut şekillendirme ameliyatları grubunda değerlendirilmektedir. Çeşitli sebeplerle bu ameliyata ihtiyaç duyulabilir ve istenilen sonuçların elde edilmesi de bu ameliyat sayesinde mümkün olur. Bu ameliyatın ne şekilde yapılacağından bahsedecek olursak, basit bir anlatım ile şunları söylememiz mümkün olur: göbek deliği ile sezaryen kesisi arasında kalan kısım vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Hamilelik gibi sebepler ile ya da sık sık kilo alıp vermeniz ile ilgili olarak ortaya çıkan gevşeklik ise karın ön duvarı kaslarının kruvaze şeklinde katlanması ile daha düz ve sıkı hale getirilir. Karın germe ameliyatı ve beraberinde uygulanan Liposuction ile birlikte sporcu karın görünümünün elde edilmesi hedeflenir. Nihayetinde ise başarılı sonuçlar elde edildiğinden, oldukça tercih edilen bir ameliyat olmaktadır.

Karın Germe Aşamaları Nelerdir?

Ameliyatın en önemli kısmı olan iz konusuna gelecek olursak, %100 izsiz karın germe ameliyatının mümkün olmadığını belirtmek gerek. Ameliyatın ardından çok iyi bir yara bakımı yapılarak, minimum düzeyde iz kalması sağlanabilir. Ameliyat sonrasında 6 aylık süreçte bu izlere uygun bakım yapılarak müdahale edilebilir ve bu sayede izler azaltılabilir. Ancak ne yazık ki izsiz bir ameliyatın yapılacağı konusunda kesinlik söz konusu değildir. Neşter ile kesi açılması sebebi ile izlerin olması muhtemeldir. Ameliyat sonrası süreçten bahsedecek olursak, ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından, daha sonra dikiş aldırma yapmanız gerekmeyecektir. Ayrıca bir süreliğine çok dik durmamak, karnınızın fazla gerilmesini engelleyecek ve doğru bir hareket olacaktır. 2 hafta sonrasında ise kendinizi hiç ameliyat olmamış gibi hissedebilir ve bu şekilde hareket edebilirsiniz. Ameliyatın ardından oluşacak şişlikler ve morluklar ise çok olağandır ve sizi korkutmamalıdır. Geçici durumlar olduğunu ve de son derece doğal bir sonuç olduğunu unutmamalı, panik olmamalısınız.

Karın germe ameliyatı yaptırabilmek için öncelikle doktorunuz ile detayları görüşmelisiniz. Bazen belli kilo oranlarının üzerinde olanlar için ameliyat çok da mümkün olmayabilir. Bu yüzden önünüzdeki süreci doktorunuz ile birlikte şekillendirmelisiniz. Kusursuz sonuçlar için ise bu konuda deneyimli bir doktoru tercih etmeniz gereklidir. Hayal ettiğiniz vücuda kavuşmanız sandığınız kadar zor değil, kısa süre içerisinde mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın