Popo Büyütme Estetiği

 

Popo büyütme estetiği ile vücudun farklı bölgelerindeki yağlar alınır ve popoya aktarılır. Bu işlem kalçayı yeniden şekillendirir ve daha güzel bir vücut profili için gerekli hacmi sağlar. Popo büyütme estetiğinde sadece yağ alınarak işlem yapılmaz, aynı zamanda protez yerleşimi de yapılmaktadır. ancak protez vücudunda yeterli yağ olmayan kişiler için tercih edilmektedir. Ancak vücudun çeşitli bölgelerinden alınan yağları popoya enjekte etmek daha uzun vadeli bir çözümdür. Yağ başarılı bir şekilde alındığında, popoya enjekte edilmesinin ardından yağı yabancı madde olarak algılamayacaktır.

 

Popo büyütme estetiğine uygun olan adayların özelliklerinden bazıları şu şekildedir;

 

Vücut orantısına göre küçük popoya sahip olmak

 

Kilo alıp verme veya yaşlılık sonucunda poponun sarkması

 

Boyut veya şekil açısından birbirinden farklı olan popo yanakları

 

Düz bir popoya sahip olmak

 

Ameliyat sırasında genel anestezi altında önce kollardan, kalçalardan veya karından istenmeyen yağlar dikkatli bir şekilde liposuction işlemi ile alınmaktadır. Liposuction işleminde içi boş olan kanüller kullanılmakta ve yağlı bölgeye girilerek yağlar emilerek alınmaktadır. Daha sonra yağ işlenir ve stratejik olarak poponun farklı bölgelerine ve yerleştirilir. Yağ enjeksiyonu yine kanüller yardımı ile yapılmaktadır.  Bu işlemde hedef, daha yuvarlak, daha belirgin bir popo oluşturmaktır.

 

Herhangi bir cerrahi işlemde olduğu gibi popo büyütme estetiği ile ilgili riskler ve komplikasyonlar vardır. Genellikle eğer kişinin kendi yapı kullanılıyorsa daha az risk vardır. Ancak protez kullanılacaksa risk artmaktadır. Olası komplikasyonlar şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir;

 

Şişme ve morarma

 

Uyuşma ve ağrı

 

Deride oluşan çatlak

 

Popo Estetiği Fiyatları <--- hakkında bilgi için tıklayın