Ameliyat öncesi kendini hazırlamak isteyen hastalar, vücudun post bariatrik cerrahi sonrası daha kolay iyileşmesi için sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen göstermelidir. Ameliyat gününe kadar dikkat edilmeli ve mevcut kilonun üzerine çıkılmamalıdır, bu durum aynı zamanda kişinin ameliyattan daha belirgin bir sonuç almasını sağlar.

Sigara içmeyi kesin.

Gereğindan fazla sıvı tüketiminden kaçının, sadece vücudunuzun ihtiyacı olan kadar sıvı tüketin.

İlaç alımında dikkatli olun, bazı ilaçlar ve vitaminler ameliyat sırasında fazla kanamaya yol açabilirler. Aldığınız ilaçlar hakkında doktorunuzu bilgilendirin.

Vücut ağırlığında gerçekleşen çok küçük değişiklikler ameliyatınızı etkilemez; fakat kilo kontrolünüzü sağladıktan sonra, post bariatrik cerrahiden en az 3 ay evvel kilonuzun sabit olması gereklidir.

Hasta olmaktan kaçının. Eğer ameliyat öncesi hasta olursanız, ameliyat tarihinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden kendinizi hastalıklardan korumak alabileceğiniz önlemlerin hepsini alın, örneğin, düzenli uyku uyuyun, ellerinizi sık sık yıkayın ve sağlıklı beslenin.

Ameliyat öncesi herhangi bir enfeksiyondan kaçınmak için cildinizi düzenli bir şekilde yıkayın ve temiz tutun.

Doktorunuza vücut şekliniz ile ilgili istek ve görüşlerinizi açık bir şekilde ifade edin ve doktorunuzun önerilerine açık olun.

Sabırlı olun, bazı operasyonlar hastanın durumuna bağlı olarak birden fazla aşamada gerçekleşebilir. İyileşmek, istediğiniz görünüme kavuşmak için sabırlı olun ve kendinizi gerekli özeni gösterin.

Post Bariatrik Cerrahi <--- hakkında bilgi için tıklayın