Doğal Meme Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır? İzmir’de Doğal Meme Büyütme Yaptıracaklara Tavsiyeler

 

Doğal meme büyütme nedir? Nasıl yapılır?

Her kadın farklıdır, bu yüzden meme büyütme işleminde hedeflenen amaçlar da farklı olacaktır. Meme büyütme ameliyatlarının , herkes için uygun olabilecek tek tip bir uygulama yöntemi olduğunu düşünmüyoruz. En doğal görünümlü sonuç için, “Doğal Meme Büyütme” uygulamasını düşünebilirsiniz.

“Doğal Meme Büyütme, mümkün olan en doğal sonucun, anatomik olarak biçimlendirilmiş meme implantları kullanılarak (“damla şekilli implantlar” olarak da bilinir) elde edildiği bir tekniktir. Damla şeklindeki bu implantlar, dolgunluğun memenin alt kısmında toplanmasını ve yukarı doğru hafifçe eğimlenerek doğal göğüs dekoltesi oluşturulmasını sağlamakta ve bu şekilde silikon ile büyütülmemiş bir meme görüntüsü elde edilmesine imkan tanımaktadırlar.

Dilerseniz linke tıklayarak ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

 

Anatomik (damla) şekilli meme implantlarının avantajları nelerdir?

Yüksek yoğunlukta yapışkan jel. Anatomik (damla) şekilli meme implantlarındaki silikon jelin yapışkanlık derecesi basınç ve yer çekimine karşı şeklini daha iyi koruduğundan “istikrarlı-formda” olarak da bilinirler. Yani implant hacminin büyük bölümü, bu kadar yoğun olmayan yuvarlak silikon implantların tersine alt tarafta yer alır ve şeklini daha uzun süre koruyabilir.

 

Olabilecek en doğal şekil. Damla şeklindeki kontur hattı, en doğal kıvrımı ve meme dekoltesini oluşturur. Bu implantlarda memenin alt kısmında dolgunluk daha fazla olduğundan dolayı sonuç hiçbir zaman abartılı bir büyütme ya da aşırı belirgin bir göğüs dekoltesi olmaz.

 

İmplantın yırtılması mümkün değildir. Anatomik (damla) şekilli meme implantları en yoğun yapışkanlıkta silikon jel içerdiğinden, implantın yırtılması ve silikon sızıntıları mümkün değildir. Çünkü bu implantlar, sıvıdan ziyade yumuşak kıvamlı katı bir jel içermektedir, bu nedenler yırtılma veya sızıntı mümkün değildir.

 

Anatomik (damla) şekilli meme implantlarının dezavantajları nelerdir?

 

Rotasyon (dönme) riski: Yuvarlak silikon implantlar, yuvarlak şekilleri sayesinde implant yuvası içinde özgürce hareket edebilirler. Ancak bu durum anatomik şekilli meme implantları için geçerli değildir çünkü bunların alt ve üst taraflarında belirgin bir şekilleri vardır. Bu özel şekli nedeniyle, implant dönüşleri fark edilir ve implantı yeniden konumlandırmak için tekrar bir düzeltme uygulaması gerektirebilir.

 

Daha sıkı bir his: Dönme olasılığını en aza indirmek için, anatomik implantlar dokularınızla daha uyumlu olan pürüzlü bir yüzeye sahiptirler. Jeldeki yüksek yoğunluklu yapışkanlıkla beraber bu pürüzlü doku, implantların pürüzsüz yuvarlak silikon implantlara kıyasla çok daha sıkı olmasını sağlamaktadır. Bazı kadınlar için bu çok büyük bir fark yaratmasa da diğerleri bu kıvamdaki bir dokuyu çok sıkı bulabilirler.

 

Daha geniş bir kesi gereklidir: Anatomik (damla) implantlar, pürüzsüz yuvarlak implantlara kıyasla daha sıkı ve sert kıvamda olduklarından, bunları yerleştirmek için daha geniş kesiler yapılması gereklidir. Bu da yara izlerinin daha uzun ve belki de daha fark edilir olmasına sebep olabilmektedir.

 

Çok doğal durabilirler: Bazı kadınlar, dolgunluğun göğsün alt kısmında fazla olması ve yukarı kısımda dekoltenin belirgin olmamasından dolayı bu implantları çok doğal ya da çok sarkık bulduklarını söylerler. Bu tamamen bakış açısına göre değişen bir kavramdır ve gerçek bir dezavantaj olarak sayılmamalıdır.

 

Ek maliyet: Anatomik (damla) şekilli meme implantları, yüksek üretim maliyetleri, operasyonun uzunluğu ve cerrahın seçkinliğinden dolayı yuvarlak silikon implantlara kıyasla daha pahalıdırlar.

 

“Doğal Meme Büyütme” uygulaması için iyi bir aday mıyım?

İlk kez meme büyütme ameliyatı olacak kadınlar bu yöntem için iyi adaylardır. Ancak işlemin avantajlarını, dezavantajlarını ve bu implantların yuvarlak silikon implantlardan farklı olarak nasıl göründüğünü doğru algılamak gerekir. Birçok farklı şekillerde yuvarlak implantlar da bulunmaktadır, bu yüzden eğer damla şekilli implantların dezavantajları hakkında endişeniz varsa, plastik cerrahınızla diğer tüm seçenekler üzerinde yeterince durduğunuzdan emin olun.